Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastris chronica. Hernia hiatus oesophagi. Refluxoesophagitis A.


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Objawy pojawiły się już dłuższy czas temu (około roku) przez odkrztuszanie, nadwrażliwy przełyk, przy kaszlu odruchy wymiotne. Później doszły bóle brzucha promieniujące, kurczowe i sporadycznie rozwolnienia. Byłem na gastroskopii. Stwierdzono: *Gastroskop wprowadzono do części zstępującej dwunastnicy. Część dalsza i opuszka bez zmian. Odźwiernik krągły, o rytmicznej perystaltyce. Błona śluzowa żołądka zaczerwieniona. Wpust szeroki- niewielka przepuklina rozworu przełykowego. Nad linią Z nadżerki długości do 4 mm, powyżej przełyk bez zmian. DGN: Gastris chronica. Hernia hiatus oesophagi. Refluxoesophagitis A. test ureazowy: ujemny Lekarz przepisał mi: Controloc 40 2x dziennie i duspatalin retard 2x dziennie. To jest trzeci tydzień kuracji i przez ostatnie 4 dni miałem nieustające rozwolnienie, które przeszło, a teraz mam co jakiś czas uczucie promieniującego bólu u góry żołądka. Trzymam ścisłą dietę. martwi mnie to że objawów długotrwałego rozwolnienia nie miałem nawet przed podjęciem kuracji. Czy może te być reakcja na leki (biorę je już dłuższy czas) czy nasilenie się refluksu? Zmienić leki, czy może to być coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie objawy mogą być skutkiem branych leków (głównie dupatalinu). Powoli powinno się wszystko uspokoić. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią po 6-8 tygodniach przyjmowania leków trzeba rozważy leczenie operacyjne przepukliny rozworu przełykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×