Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wznowa guza pęcherzykowego tarczycy


Gość Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu miałam całkowicie wyciętą tarczycę z powodu guza pęcherzykowego w lewym płacie tarczycy. Badanie histopatologiczne wykazało: Adenoma folliculare et struma parenchymastosa lobi sinistri glandulae thryoideae. Płat lewy tarczycy o wym, 3,5x2x2 cm ze słabootorebkowanym guzkiem o śr. 0,5cm. Pozostały miąższ o strukturze miąższowej. W kwietniu miałam usg tarczycy z opisem: Przy krtani, w loży po lewym płacie obszar o obniżonej echogeniczności i wym. 5x4,5mm, z obfitym ukrwieniem zajmującym obszar 6,3x5mm - wznowa. Do obserwacji węzeł szyjny na wysokości zmiany o wym: 9x4mm, bez ukrwienia. Loża po prawym płacie bez zmian. Okoliczne węzły chłonne w normie. Jestem oczywiście umówiona do endokrynologa, ale dopiero za 2 tygodnie. Czy mogłabym prosić o interpretację usg? Czy to może oznaczać kolejną operację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Guzek nie jest duży. Trudno ocenić na podstawie USG czy jest to znowu guzek pęcherzykowy czy też jakiś guzek typu zwyrodnieniowego (koloidowy). Sugeruje wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany oraz powiększonego węzła chłonnego. Dopiero po wyniku biopsji cienkoigłowej będzie można coś bliżej powiedzieć. O wszystkim musi zadecydować endokrynolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×