Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrami z lewej strony


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Dzień dobry. Kilka godzin od napisania tego postu miałem mały wypadek a dokładniej upadając nadziałem się brzuchem na drewniany rant. Od tej pory doskwiera mi ból pod żebrami z lewej strony czytałem między innymi o objawach przy uszkodzeniu śledziony, trzustki i jamy brzusznej i prócz bólu nie znalazłem nic innego co by się mnie tyczyło. Ból jest kujący i nie zawsze mnie boli. Gdy chodzę to odczuwam ten ból ale jest on lekki, bardzo nie boli ale jest odczuwalny. Boli mnie gdy próbuję zrobić pełny głęboki wdech ale wtedy ból też nie jest silny, w czasie normalnego oddychania nie odczuwam bólu. Boli także jak pojawia się nacisk na to miejsce (z własnych obserwacji pod palcami nie odczuwam żadnego zgrubienia w tym miejscu) a najgorszy ból przychodzi gdy ktoś lub coś mnie bardzo rozśmieszy. Gdy siedzę to nie zawsze ból odczuwam chyba że *bardziej rozłożę się na krześle* gdy wstaję to ból się pojawia. Zastanawiałem się czy to może być w takim razie silne stłuczenie tej partii ciała jak Pan sądzi? Czy powinienem odczekać np. dzień i zobaczyć czy ból się zmniejszy czy też nie i wtedy udać się na prześwietlenie? Jak Pan uważa co może być przyczyną bólu dodam fakt że obecnie mniej mnie boli niż wcześniej (ta różnica jest niewielka) ale doszedł ten lekki ból w czasie chodzenia którego wcześniej nie miałem. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dimedicus

Gdyby to był uraz któregoś z organów objawy były by inne.Jeśli jest to tylko sam objaw bólu,to za kilka dni przejdzie.Jeśli wystąpią inne objawy proszę się udać do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Dzień po napisaniu przeze mnie postu byłem u lekarza na urazówce najpierw lekarz zbadał mnie *rękoma* i stwierdził to samo że to stłuczenie i niedługo przejdzie po upomnieniu się o badanie USG dostałem je dla jak to mówią świętego spokoju i okazało się że to pęknięta śledziona... obecnie zostałem wypisany ze szpitala jestem po operacji która odbyła się w ten sam dzień jak tam poszedłem. Miałem też krew w worku osierdziowym. Szybko zdrowieję, ból ze śledziony już nie istnieje teraz jedynie od szwów rany po operacji.Płatki śledziony zostały włożone spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×