Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieusunięte szwy po korekcji uszu


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota

Witam 3lata temu mialam wykonane korekte odstajacych uszu. Z uwagi na daleki dojazd do kliniki zdecydowalam ze szwy usunie mi kolezanka z pracy ( pielegniarka chirurgiczna).Jak sie poznie okazalo usunela tylko czesc szwow , pod skora zostal jeszcze szew biegnacy przez cale naciecie).Jak do tej pory nie odczuwalam zadnego dyskomfortu z tego powodu, poprostu podczas dotyku czulam ze tam jest , nic sie nie dzialo.Dzisiaj sporo czasu spedzilam w ogrodzie na sloncu, po powrocie do domu zauwazylam ze jedno z uszu jest opuchniete i odretwiale , drugie lekko obolale? Czy to przez slonce? Czy powinnam zglosic sie do chirurga i ponownie nacinac uszy zeby usunac pozostale szwy? Czy nieusuniete szwy moga prowadzic do powiklan?( momo ze przez 3 lata nic sie dzialo) Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej to wina słońca. Szew ciągły śródskórny może być szwem wchłanialnym i możliwe, że musi pozostać pod skórą korygując odstające uszy. Taki szew pozostały pod skórą nie daje powikłań. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie udać się do chirurga najlepiej tego, który Panią operował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota

Dziekuje za odpowiedź. To chyba rzeczywiscie wina slonca.Podczas prac w ogrodzie grzalo mi ciagle od gory na uszy , spiekly sie i stad ta opuchlizna i bol.Dzis 2 dni pozniej jest duzo lepiej , uszy juz prawie nie bola i schodzi z nich skora. Oj mam nauczke.Nigdy wiecej bez czapki podczas prac ogrodowych... Szew napewno nie jest wchlanialny , bo po takim czasie chyba uleglby rozpuszczeniu.To typowa nic chirurgiczna w zielonym kolorze.Mysle ze kolezanka ktora usuwala mi szwy , nie miala wczesniej doczynienia ze szwami krytymi po zabiegach plastycznych , dlatego go niezauwazyla i pozostal pod skora Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×