Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót objawów chorobowych refluksu żółciowego po odstawieniu leku


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Od stycznia mam zdiagnozowany refluks żółciowy, przyjmowałam w tym czasie controloc początkowo 40mg, później 20mg a także debridat 2 Xdziennie. Po ok. miesiącu przyjmowania leków objawy praktycznie ustąpiły, więc przy ostatniej konsultacji lekarskiej lekarz zalecił odstawienie controlocu i zażywanie samego debridatu. Przedwczoraj odstawiłam controloc ale już dzień później pojawiła się zgaga, odbijanie, dziś doszły kłujące bóle nadbrzusza, ale nie są one stałe. Mam więc pytanie, czy powinnam wrócić do przyjmowania leku, czy też poczekać jeszcze kilka dni, gdyż jest to reakcja na odstawienie leku po jego długotrwałym przyjmowaniu, po prostu żołądek jakby się rozleniwił i potrzebuje czasu na odpowiednią pracę bez leku ??? Proszę o poradę, gdyż obecnie jestem za granicą i naprawdę nie wiem co robić. Dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się z lekarzem specjalistą gastroenterologiem. Jednak jeśli Pani nie ma z nim kontaktu radziłbym jednak powrócić do przyjmowania spowrotem Controloc-u w dawce 20 mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedź, proszę mi jeszcze tyllko napisać czy to schorzenie jest groźne dla żołądka, tzn, czy może powodować miomo stosowania leków np. zapalenie lub podrażnienie błony śluzowej żołądka lub jego inne choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to groźne schorzenie jednak wymaga odpowiedniej diety, stosowania okresowo leków i kontrolnych gastroskopii. Bez właściwego postępowania zarzucana żółć będzie powodowała zapalenie błony śluzowej żołądka. Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×