Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsujący guzek na szyi


Gość Marcin z KRK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin z KRK

Witam mam pulsujacy guzek na szyi kolo jabłka adama z lewej strony nie boli mnie nie wiem co to moze byc czytalem pare przypadkow ze z prawej strony tam gdzie sprawdza sie puls moze zrobic sie tętniak bardzo sie boje. Dodam ze widac go tylko po odchyleniu szyi silno do tylu i ze mam problemy od wielu lat ze skora nie tylko na twarzy ale tez plecy czy klatka. Guzek jest przesuwalny pod palcem i z lewej strony nie z prawej jak przypadki o ktorych czytalem. Czy to cos powaznego umre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że jest to tętniak. Tętniak tętnicy szyjnej to rzadkość poza tym nie przesuwa się względem podłoża. Być może to np. kaszak umiejscowiony w bliskiej odległości od tętnicy szyjnej przez co tętno z tętnicy szyjnej udziela się na guzek. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez mam taki guzek, i to nie jeden lecz 2! tzn. nie do konca. Ten po prawej stronie jest dosc duzy i pulsowanie jest widoczne (na dodatek czasami kluje), natomiast po lewej jest ledwo zauwazalny, ale ja go widze *) Lekarz rodzinny stwierdzil, ze *taka moja uroda*. Jak myslicie, lekarz moze miec racje? Czy powinienem isc do innego specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem, mam guzek wielkości 1cm zaraz obok jabłka Adama z prawej strony. Jest twardy i nie przesuwa się wyczułem go jakieś 3 dni temu nie wiem czy był tam wcześniej ale wyrósł jak grzyb po deszczu:) teraz jest i boli jak sie dotyka,albo jak odchylę głowę do tyłu, i trochę mi opuchlo w tym miejscu. Czy ktoś mial coś takiego wcześniej albo wie co to moze byc bo szukam po necie i co raz to inne żeczy znajduje i nie powiem ze sie nie stresuje tym. Wiem ze najlepszym rozwiązaniem jest lekarz ale angielscy rodzinni lekarze zbywaja jak mogą wiec narazie sprawdzam tutaj albo mi da antybiotyk i karze przyjść za tydzien po czym zwiększy dawke i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja tez mam taki guz i jet to tętniak tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej, ma 21x x21 mm,tez go wyczulam 4 lata temu i lekarz rodzinny powiedział, że to nic takiego i co z tego wyszło teraz walczę o życie, operacja chirurgiczna nie wskazana za duże ryzyko utraty życia,czekam na odpowiedni stend.Nie zwlekajcie przebadajcie się i zareagujcie natychmiast to są bardzo poważne przypadki.Im guzek mniejszy tym łatwiej go zoperować, szukajcie pomocy u Prof.Juszkata z Poznania, nie ma lepszego w całym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×