Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Owalna lita zmiana w piersi


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ok 3 miesiące temu zaczęła boleć mnie lewa pierś w okolicy pachy, wyczuwałam tam bardzo bolący guzek, udałam się więc do ginekologa. Z USG wynika: skóra sutków niezmieniona, sutki gruczołowe, stwierdza się niewielkie rozsiane zmiany mastopatyczne w obu sutkach typu włóknistego, w SL na godz.14 owalna lita zmiana-pradwopodobnie FA o wm.10*4.8mm, torbieli ani innych zmian litych nie stwierdzono, w dołach pachwowych widoczne niepodejrzane badaniem USG węzły chłonne. Dla *świętego spokoju* lek.ginekolog kazał mi na własną rękę udać się na biopsję. Znalazłam więc przychodnię, w której lek.chirurg onkolog skierował mnie na biopsję(chyba cienkoigłową, sterowana USG). Rozpoznanie kliniczne było: Tu mammae sin. A wynik biospji brzmi: Pojedyncze, drobne płaty komórek nabłonka gruczołowego bez cech złośliwości. Dodam, że w między czasie zaczęłam wyczuwać drugi bolący guz pod sutkiem na dole piersi i wydaje mi się, że jest on dużych rozmiarów (wręcz widoczny po delikatnym zduszeniu piersi). Cały czas boli mnie lewa pierś, nieraz bardziej nieraz mniej. a czasami nawet boli mnie również prawa pierś.(Jest to ból różnego rodzaju bywa to pieczenie, kłucie, ucisk, czasem jakby silne ściskanie.) Ból najbardziej doskwiera gdy nie mam założonego stanika, w ogóle nie mogę spać na boku lub na brzuchu bo bardzo boli, boli nawet gdy dynamicznie podnoszę lewą rękę. Konsultację z *moim* lekarzem mam dopiero 18 maja a nie rozumiem co wynika z tych badań.Oczywiście nie mogę już wytrzymać z niepokoju dlatego proszę Pana o pomoc. Zrozumiałam tylko że nie jest to złośliwe, co to w ogóle jest za zmiana, czy będzie potrzebna operacja, czy są powody do niepokoju, czym to może być spowodowane?Bardzo proszę o wyjaśnienie tych wyników. Mam 23 lata, nie rodziłam i nie brałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych, raka piersi nigdy nie stwierdzono w mojej najbliższej rodzinie. Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taka zmiana sugeruje włókniakogruczolaka. Jest to zmiana łagodna i w takiej wielkości może być tylko obserwowana czyli okresowo USG co 0,5-1 rok. Włokniakogruczolaki często są bolesne okresowo, gdyż łatwo reagują na zmiany stężeń hormonów płciowych we krwi. Oczywiście ostateczną decyzje co do dalszego postępowania powinien podjąć ginekolog prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×