Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastroplastyka pionowa żołądka


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serdeczne pytanie związane z gastroplastyka pionowa żołądka od ponad z lat jestem po takowym zabiegu spożywam większe ilości pokarmu częsciej odczuwam głód mam założoną opaskę regulowaną i w związku z tym mam pytanie po jaki czasie od zabiegu może mi ją lekarz urzupełnic solą fizjologiczną czy takową sól muszę kupi na swój koszt z przepisu lekarza czy tez nie?ile razy może taka opaska byc dociskana? dziękuję za odpowiedz na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez znajomości szczegółów klinicznych (np. dokładnego opisu zabiegu, rodzaju zastosowanej opaski). Trzeba w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który Pana operował. To on powinien zadecydować o tym czy już można dopełnić opaskę, czym i zadecyduje o ilości tych dopełnień (można to robić najczęściej wielokrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chciałbym zwrócic się z serdecznym zapytaniem.Od lat 3 jestem po operacji zmniejszenia żołądka metodą AGB - Opaska regulowana (Adjustable Gastric Band) owa opaska przestała spełniac swoje zadanie zjadam więcej nie czując sytosci.Będąc na konsultacji u lekarza specjalisty zalecono mi wykonanie gastroskopia bo jest możliwosc,iż opaska opadła zsunęła się lub powiększyła się górna częsc żołądka albo też wrosła się.Rozpoznanie po konsultacji otyłosc patologiczna st.po gastricbanding. Zastosowanie leczenia:Kompleksowe ceny otyłosci patologicznej i odruchów alimentarnych.Bardzo proszę o przetłumaczenie tej definicji?. Ocena chory wstępie zakwalifikowany do leczenia operacyjnego.Lekarz powiedział mi ze będzie zmuszony usynąc opaskę i przejdę zabieg BPD - Scopinaro - Wyłączenie żółciowo trzustkowe (Biliopancreatic Diversion) czy po wykonaniu takiego zabiegu nie będę odczuwał silnych napadów głodu?czy stosunkowo jest to zabieg trwalszy i efektywniejszy od opaski?i bardzo dla mnie ważne jaki jest okres oczekiwania na zmianę tego zabiegu? usłyszałem ze długo się na samą zmianę zabiegu nie czeka jak już pacjent był leczony operacyjnie z powodu otyłosci.Pytam bo mam silne bóle żołądka nie wiem czy przyczyną tego jest problem istniejący w opasce bóle są silne zakucia które odczuwam aż po stronie założonego portu pod skórą przez który opaska jest dopełniana...Ponadto waga poszła do przodu nawet trenując 45 min dziennie na rowerku stacjonarnym nie spada znacznie. Czy mogę się spodziewac ponownej operacji jej zmiany w miarę szybkim czasie i po dokonaniu już wszystkich badań zaleconych mi do wykonania przez lekarza?jakie czynniki powodują uzyskanie terminu na operację Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz na nurtujące mnie pytania. Z poważaniem Arkadiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×