Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znamię komórkowe


Gość anna_lorenca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anna_lorenca

Witam Panie Doktorze, Bardzo proszę o odpowiedź w mojej sprawie. Od wielu lat ( obecnie mam 25) mam na lewej stronie nosa znamię. lekarz dermatolog powiedział, że jest to znamię barwnikowe. Ma ok 4 mm lekko wystające ciemniejsze od skóry, o regularnym okrągłym kształcie. Niestety zaczęło się powiększać co spędza mi sen z oczu ....Bardzo proszę o informację odnośnie usunięcia tej ,,ozdoby* z mojej twarzy. Wiele o tym czytalam ale tak naprawdę nie ma wątków odnoszących się do znamienia komórkowego. Podobno można wyciąć tylko chirurgicznie co mnie troszkę przeraża bo jednak to jest na twarzy ... zastanawiam się jak najszybciej się tego pozbyć i czy można takie znamię usunąć jednka nie używac później nici do zszycia (podobno jest taka metoda). I generalnie jak długie będzie się goić? podobno przy takim usuwaniu bez szycia to robi się strupek i na drugi dzień spokojnie można się wybrać do pracy? czy to możliwie??bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby blizna była minimalna i mało zauważalna w tej sprawie skontaktować się z chirurgiem plastycznym. Raczej po usunięciu takiego znamiona używa się szwów skórnych, czasami podskórnych, samoistnie wchłaniających się, rzadko kiedy specjalnych plasterków. Do pracy można swobodnie udać się z niewielkim opatrunkiem na nosie zaraz po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×