Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skórzakotłuszczak spojówki oraz oczodołu


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, podczas zabiegu miejscowego usunieto mi guz ze spojówki, tyle ile było dojścia i otrzymałam wynik : dermolipoma, i jak wcześniej pisałam, ten guz wrósł mi do oczodołu. Wiem, ze jest to nowotwór łagodny, niedawno miałam wykonany ponownie rezonans głowy oraz oczodołów, który wyszedł bez zmian. Naocznie pani doktor podczas zabiegu stwierdziła, ze on jest , czego dowodem jest wycinek histopatologiczny, inna pani doktor okulista , mówi, ze skórzakotłuszczak musi byc widoczny na rezonansie, czy taki guz moze sprawiac kłopoty w diagnozie, to jak doktor miałby mi go usunac z oczodlu, jakim badaniem posłuzyc sie podczas zabiegu, skoro na tak czułym badaniu jak rezonans jest niewidoczny i był tez niewidoczny nawet przed usunieciem go ze spojówki. Lekarze z okulistyki nie potarfia mi tego wyjaśnic, ja juz nie wiem co mam robic, jestem jakimś dziwnym przypadkiem. Proszę o udzielenie swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki guz rzeczywiście powinien być widoczny w badaniu rezonansu magnetycznego. Trudno mi to wyjaśnić jako chirurgowi skoro nawet okuliści Panu nie mogą tego wyjaśnić. Może należałoby wykonać celem pogłębienia diagnostyki TK celowane na tą okolicę (inny wychwyt promieni przez tkanki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×