Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha silne wzdęcia i biegunki po każdym posiłku a w przeszłości zespół złego wchłaniania


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 32 lata choruję od zawsze. Pierwsze 4 lata życia byłam na diecie beglutenowej - mama mówi że miałam stwierdzony zespół złego wchłaniania. W 8 roku życia miałam stwierdzoną niewydolność nerek potem dializy i połtora roku temu przeszczep nerki; Mam też problemy z sercem, tarczycą, stawami, naczyniami... No i problemy gastryczne. W związku z tym wszystkim całe życie jestem faszerowana lekami. Nie da się też uniknąć stresu. Od wielu lat towarzyszą mi biegunki, zaparcia i wzdęcia. Lekarze uznali że mam zesp wrażliwego jelita. W ostatnich dniach bardzo mi się te objawy nasiliły. Zaraz po każdym nawet najlżejszym posiłku mam bardzo wzdęty brzuch, skręca mnie, potem odejdzie trochę gazów i jest lepiej. od dwóch dni mam biegunke po posiłkach a dziś już nawet po nocy na czczo. W stolcu były nie strawione jarzyny. Wzięłam espumisan i loperamid ale nadal nie jadłam i czuję teraz tylko głód. Zawsze jem zdrowo i regularnie. Biorę osłonowo Controloc. Prowadzę też regularny tryb życia. Czy to są na pewno objawy drażliwego jelita? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Jakie leki ewentualnie mogą mi pomóc, uspokajające, probiotyk..? Ze względu na imunosupresję zabronione są dla mnie leki z grupy NLPZ i ziołowe. Z góry dzięuję za odpowiedź Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są na pewno objawy drażliwego jelita? - tak są to i to właśnie w formie być może nasilenia Czy powinnam zrobić jakieś badania? - warto byłoby jednak może wykonać jeszcze kolonoskopię celem wykluczenia np. stanu zapalnego jelita grubego dajacego też takie dolegliowości, trzeba w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem Jakie leki ewentualnie mogą mi pomóc, uspokajające, probiotyk..? - jeśli są to objawy zespołu jelita drażliwego są odpowiednie leki normujące pracę jelit (np. Duspatalin, Debridat, Tribux), o ich wdrożeniu musi zadecydować bezpośrednio lekarz (są to leki dostępne na receptę) patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_jelita_dra%C5%BCliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×