Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniak tętnicy szyjnej


Gość Alina z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alina z Warszawy

Witam! Jestem kobietą, mam 21 lat. W ubiegłym roku cierpiałam na nerwicę i kilkadziesiąt razy dziennie mierzyłam tętno na prawej tętnicy szyjnej. Później zaczęłam myśleć że od tego mogłam jakoś sobie ją uszkodzić, to trwało całe wakacje, od czerwca, we wrześniu, dokładnie 9 września 2009 roku miałam usg tętnic Doppler szyjnych i badanie wyszło bez zmian. Ostatnio zaczęłąm zastanawiać się czy ta ściana tętnicy mogła ulec poluźnieniu,osłabieniu. Czy możliwe żebym miała tętniaka tętnicy prawej szyjnej? Czy możliwe żeby od uciskania szyi doszło do urazu lub czegoś podobnego? Czy to nawrót nerwicy?Czy zewnętzrna ściana tętnicy może tak się w ten sposób uszkodzić? Mam tam pulsującą gulkę, ale w tamtym roku tez miałam i był to węzeł chłonny. Bardzo uprzejmię proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe żebym miała tętniaka tętnicy prawej szyjnej? - jeśli USG Doppler był prawidłowy to na pewno nie ma tam tętniaka Czy możliwe żeby od uciskania szyi doszło do urazu lub czegoś podobnego? - pod wpływem ucisku nie dochodzi to tworzenia się tętniaka Czy to nawrót nerwicy? - raczej bym był skłonny takiej właśnie diagnozy Czy zewnętzrna ściana tętnicy może tak się w ten sposób uszkodzić? Mam tam pulsującą gulkę, ale w tamtym roku tez miałam i był to węzeł chłonny. - możliwe, że właśnie to powiększony węzeł chłonny opaty o tętnice przez co przejawia się jako tętniący guzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×