Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po pół roku kolejne zmiany w żołądku


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbe o porównanie dwóch gastroskopi pierwsza wykonana w październiku 2009(do szpitala trafiłam z powodu przewlekłych stanów gorączkowych od ponad roku 37,4 i 38 od 2 tygodni, kaszlu, duszności i jak się okazało w trakcie wielu badań wysokich D-dimerów 3500, pozostałe badania w normie) ...Dgn - Refluks żołądkowo - przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego. Opis: przełyk bez zmian, wpust zmieniony zapalnie. jeziorko obfite żółciowe, przy tarczy odżwiernika pogrubiałe fałdy błony śluzowej (pobrano wycinki). odźwiernik drożny.Opuszka i dolna część dwunastnicy bez zmian. Skopia odwrucona - przepuklina rozworu przełykowego. Test h. pyroli - ujemny Wynik hist/pat - Gastritis chronica partim atrophicans antralis. Intestinalisatio focalis... Brałam IPP, controloc, PRAZOL,Ortanol Debretin, Duspatalin ret, Venter (oczywiście w różnych kombinacjach - przepisane przez lekarza. W marcu kolonoskopia colitis chronica non activa (minoris gradus) w kwietniu 2010 druga gastroskopia 2 dni po silnych wymiotach w których pojawiła się treść fusowata i żywa krew. (w stolcu brak krwi). Kilka dni wcześniej silne bóle żołądka Dgn: Polip żołądka. Zapalenie części przedodźwiernikowej żołądka. Przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony. Opis. Przełyk w górnej i środkowej części bez zmian. Linia Z w miejsu górnej granicy fałdów żołądkowych uniesiona ok 1,5 cm powyżej pierścienia rozworu przełykowego. Nad linią Z dwie podłużne nadżerki długości do 0,5 cm. Jesiorko silnie śluzowe. W trzonie żołądka na krzywiźnie większej polip (śr o,3 cm)usunięty kleszczykami (pobr wyc). Śluzuwka w części przedodźwiernikowej pasmowato zaczeriwniona w kierunku odźwiernika (pobrano 3 wyc). Opuszka dwunastnicy, częsć pozaopuszczkowa w normie. W skopi odwruconej endoskop luźno tkwi w rozworze. opis wycinków dopiero za 3 tyg. Mam prośbę o porównanie tych wyników. Dlaczego po 6 m-cach leczenia pojawiły sie nadżerki i polip? Temperaturę oczywiście cały czas mam na poziomie 37,4 ale doszły mocne bóle żołądka i pleców i uczucie ciężaru na piersiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Miała Pani stan zapalny żołądka z zanikiem błony śluzowej, stąd już łatwo dochodzi do powstania nadżerki. Przewlekły stan zapalny również sprzyja tworzeniu się polipów. Widocznie stosowane leczenie nie przynosi zamierzonych rezultatów, stąd nie wykluczone, że zostanie zaproponowana Pani operacja usunięcia przepukliny rozworu przełykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluzówka przełyku i fragmenty śluzówka żołądka - przełyk Barretta o przełyku Barretta można poczytać na stronie: http://www.echirurgia.pl/przelyk/przelyk_barretta.htm http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82yk_Barretta http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=1145&_tc=67C0F3E2AFBB41ABA9EAC79F37447BE0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×