Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie i śluz z odbytu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.sproboje swój problem opisać jak najdokladniej. w grudniu i styczniu przezywalem ogromne stresy oraz sporo pilem po czym zaczęly sie problemy z krwiopluciem i krwią na papierze toaletowym po oddaniu stolca. do lutego krwioplucie sie uspokoilo ale nadal mam problem z krwią na papierze do tego zauważam śluz na wodzie po oddaniu stolca. ze wszystkimi schorzeniami bylem u* laryngologa-stwierdzil niezyt gardla proktologa -stwierdzil zapalenie guzkow krwawniczych czy jakos tak (po badania per rectum palcem) zalecil mi czopki maśc oraz tabletki na hemoroidy. krwawienie ustapilo(śluz nie). jednak gdy znowu popilem( tak z tydzien) to oddając stolca znowu zauwazylem krew(jednorazowo)do tego swiad w okolicy odbytu mimo kapieli oraz takie dziwne uczucie jakby mokry tylek i sluz na majtkach oraz zaczęły sie takie ciekie stolce ktore mnie wlasnie najmocniej zaniepokoily. z iinych objawow ktore u siebie zauwazylem to bole w okolicy brzucha jednak nie ulokowanie w jednym miejscu a coraz w innym i trwajace po parenascie sekund zwlaszcza jak sie zdenerwuje. ostatnio czuje je czesto w lewym podżebrzu. po zakupieniu czopków świąd miną, sluz utrzymuje sie nadal jdzis oddalem bardzo dlugiego stolca o srednicy okolo 1,5 cm i postanowilem w koncu tutaj napisac o swoim problemie. mam rowniez pytanie czy jest mozliwe aby ta krew byla z odcinka niedostepnego przez badanie per rectum . czy moze byc to rak . mam 24 lata nadwagę 186cm wzrostu oraz 95kg wagi. od 3 lat sporo piję (studia) oraz źle sie odzywiam (pizza, baardzo pikantne potrawy coca-cola). z innych przezemnie rozpatrywanych mozliwosci to jakies ustrojstwa w chalupie. gdyz moja dziewczya zauwazyla ze boli ja gardlo gdy u mnie siedzi i ma je strasznie przesuszone a moj wspołlokator ostatnio równiez zaczą pluc krwią(mieszka u nas od miesiąca tyla semo ile czasu mi minęlo na tej stancji kiedy zacząłem pluć krwią) bardzo proszę o pomoc pozdrawiam marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Opisywane objawy tj. świąd odbytu, krew na papierze są wynikiem stanu zapalnego żylaków odbytu, zapewne stosowane czopki są dobrym lekiem do łagodzenia tych dolegliwości, jednak nie jest to leczenie przyczynowe a jedynie objawowe. Także proktolog powinien ocenić stopień ich zaawansowania i sposób leczenia przyczynowy. Co do śluzu to możlwiwe, że istnieje stan zapalny odbytnicy, niedostępnej badaniem per rectum. Stąd można rozważyć wykonanie badania endoskopowego, również górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×