Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania a nowotwór lub zapalenie


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Od roku odczuwam bóle i dyskomfort po lewej stronie jamy brzusznej i czasem w dole na plecach. Moje wnętrzności wariują, czuję jak się ruszają z ogromną siłą. Często zaraz po jedzeniu lub w trakcie chodzą mi w środku wzdęcia. Często czuję uczucie ciepła i kłucia w jamie brzusznej, ale te ciepła i kłucia są po lewej stronie brzucha. Czasem wydalam kał z dużą siłą. I przez to nabawiłem się szczeliny odbytu. Od ubiegłego roku co około 1-2 miesięcy robię badania krwi, do których należą m.in.: - ob - które jest na poziomie od 1 do 2 - składniki krwi w normie - białko crp ujemne - próby wątrobowe (aspat, alat, ggtp) w normie - zelazo w normie - usg jamy brzusznej (ostatni raz we wrześniu ub. roku) w normie. - próby trzustkowe (amylaza i lipaza) w normie - fosfotaza zasadowa - poniżej normy - bilirubina - w normie - tsh w normie - krew utajona ujemna - byłem nawet na kolonoskopii jelito bez zmian poza częścią esowatą i początkiem zstępnicy, która przymocowana jest do otrzewnej przez zrosty. W wieku niemowlęcym miałem operację na wgłobienie jelita i mam blizne ale po prawej stronie ciała. Jedyne badanie jakiego nie miałem to gastroskopia i TK. 1. Proszę mi powiedzieć czy mogę mieć jakieś zaczątki jakiś stanów zapalnych jelit? 2. Czy może to być celiakia? (ze względu na szczelinę odbytu i na fakt, że szczególnie po zjedzeniu ziemniaków mam dużo większe ruchy w jamie brzusznej niż po np ryżu). 3. Czy biorąc pod uwagę powyższe badania mogę mieć chorobę nowotworową w jamie brzusznej a konkretnie w jelicie grubym? Moje dolegliwości albo coś co sobie *wbiłem* do głowy powoduje, że spię bardzo niespokojnie. Często się budzę w nocy (od około 3 tyg.) i odczuwam dyskomfort w obrębie zstępnicy i esicy. Czasem jest to ból. Moje stolce są normalnej średnicy jeśli nie są papkowate. 4. Jeszcze jedna rzecz. Lekarz prokotolog kazał mi rozciągać odbyt za pomocą dylatatora ponieważ moj odbyt i chyba odbytnica jest bardzo zaciśnięta. Czy jesli te części jelita są zacisnięte to czy esica i zstępnica może też być zaciśnieta? i to powoduje moje bóle? 5. Czy powienienem zrobić jakieś badania jeszcze lub powtórzyć kolonoskopię? 6. W jaki sposób mogę się pozbyć dolegliwości? pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pana objawy wskazują na zespół jelita drażliwego, bóle ponadto spowodowane są obecnością zrostów. Nie wygląda to na stan zapalny czy chorobę nowotworową, zatem ct nie jest konieczne. Można rozważyć wykonanie gastroskopii. Zwężenie odbytnicy może być wynikiem wzmożonego napięcia spowodowanego stresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×