Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekący i swędzący odbyt a guzek w odbycie


Gość Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni mam wyjazd za granicę do pracy ale mam problem który nie daje mi spokoju. Od około 2 tygodni piekł i swędział mnie odbyt,miałem już kiedys hemoroidy wiec kupiłem maść procto-glyvenol ktora stosuje od 4 dni lecz bez rezultotow. Dzis podczas zalatwiania poczulem piekacy ból jak nigdy dotad i odbyt boli mnie caly dzien bez przerwy-bardzo! Postanowiłem sam sie zbadać i okazało sie że miejsce które tak boli to tylna scianka odbytu(od kóści ogonowej). Okolo pół centymerta wgłab wyczułem malutki bardzo twardy i bardzo bolacy guzek.Prosze o pomoc mieszkam na wsi i do proktologa nie ma szans sie dostać a za 3 dni mam wyjazd za granice ! Co mam zrobić , czy to minie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej samo nie minie i musi Pan pilnie skonsultować się z lekarzem. Być może to ostry stan zapalny żylaków odbytu lub też ostra szczelina odbytu często lokalizująca się w tym miejscu co Pan opisuje. Tylko leki dostępne na receptę mogą przynieść ulgę w dolegliwościach i załagodzić proces chorobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz namiary na lekarza w najblizszym miescie i jedz zanim wyjedziesz za granice...inaczej nie bedziesz mogl spokojnie usiedziec nawet godziny...nie wspomne o innych czynnosciach.a za granica zapewne tez nie od razu bedziesz mogl pojsc do lekarza.takie polipy czy inne guzki odbytu moga byc bardzo niebezpieczne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ja mam też problem tylko że ja to jestem bardzo bardzo wstydliwy od jakieś pół roku mam problem nie dość że czasem bo nie zawsze boli mnie i piecze odbyt to po melanżu (akoholu) mam krwawienie z odbytu , na tyle to się nasiliło że po całodziennym noszeniu slipów co jest normalne mam na majtkach tzw *drachę* jest to o tyle wstydliwe że kryję się przed żoną , dbam o higinę i myślę że może mam hemoroidy proszę o jakieś wskazówki , tylko nie *idż do lekarza * pozdrawiam arci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×