Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywe nogi i szpotawość kolan


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

mam 27 lat i szpotawosc kolan z tego co pamietam w szkole podstawowej chodzilam na cwiczenia korekcyjne ale wykonywalam je na kregoslup nigdy nie stwerdzono u mnie szpotawosci kolan a nogi napewno mialam krzywe i mam krzywe (teraz oczywiscie jest zal do rodzicow ze zaprowadzili mnie do jakiegos marnego ortopedy) w tym wieku nie ma co sie oszukiwac jedyna pomoca jest operacje ale wlasnie w zwiazku z tym mam takie pytanie gdyz wiem ze troche potrwa nim ja bede mogla przeprowadzic a chodzi o to te regularnie biegam i skacze na skakance i tak sie zastanawiam czy moge to robic, bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją idę jutro do ortpedy w katowicach u którego będę chciała się poddać osteotomi boję się bardzo ale jestem zbyt zdetermiowana aby strach wygrał. Mam szpotawosc ok 4 cm a w dodatku bolą mnie ostatnio Bardzo kolana. Czy ktoś robił taka operacje u dr Pawlasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co... doktor powiedział mi iż mimo tej wady oraz bóli operacja osteotomii nie jest wskazaniem, przepisał mi zastrzyki, terapię laserem itp.. a co to zmieni?? Jak jest zła oś nogi.. Nie wiem do kogo się udać. Bo chodzić pryw do lekarzy i płacić po 150 czy 300 zł za samą wizyte na której tylko usłyszę ze się nie podejmie osteotomii to sie mija z celem. Czy ktoś ma sprawdzonego lekarza który dobrze wykona taką operację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :) Mam 14 lat , odstęp między kolanami wynosi , aż 4 cm :*( A moje kolana są tak jakby *odwrócone o 180 stopni do wewnątrz * Od dziecka mam szpotawe kolana , dawniej były w miarę ok. Ale z wiekiem ta wada się coraz bardziej pogłębiła , czy jest to może związane z tym , że mam krzywy kręgosłup ? :) Będę się musiała poddać operacji czy wystarczą tylko ćwiczenia ? :) Dodam jeszcze , że na ogół nie bolą mnie kolana , ale niestety po wysiłku takim jak bieg na 1000 m .Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za egoiści. Jak wam przeszkadzają krzywe nogi z powodów kosmetycznych, bo się wstydzicie i nie możecie założyć krótkiej spódniczki, dlatego chcecie się poddać zabiegowi za 10 tys zł/noga, to wam współczuję. Raczej zainwestujcie w psychoterapeutę, który pomoże wam zaakceptować samych siebie, a nie kombinować, jak wyłudzić z NFZ taką kasę tylko po to by zaleczyć poranioną miłość własną. Pomyślcie, że są ludzie którzy czekają na poważne zabiegi ortopedyczne, bo są sparaliżowani lub gryzą zęby z bólu a muszą czekać długo, bo brak kasy na zabieg. Ja też mam krzywe nogi i staram się o zabieg, ale mi przeszkadza nie kosmetyka ale motoryka, w pracy fizycznej, gdy trzeba pchać, ciągnąć, nosić, wspinać się, mój kaczy chód bardzo upośledza wykonywaną przeze mnie pracę, gdy kolana gną się do wewnątrz, a stopy rozłażą na zewnątrz. Tak więc wskazania do operacji są takie: ból (biodra, kolana, stopy), i ogólna niepełnosprawność ruchowa (np. zaburzona równowaga) i mniejsza wydolność fizyczna, ale to przy naprawdę dużych wadach lub konkretnych, praktycznych problemach. Tak więc, zamiast do ortopedy, radzę wam dziewczynki udać się do psychologa leczyć kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×