Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle brzucha i częste biegunki


Gość ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. moje pytanie dotyczy osoby mojej babci, ktora obecnie ma 69 lat. ostatnio jej stan zdrowia jest malo zadowalajacy, ma dosc silne bole brzucha, najczesciej w nocy, dosc czeste biegunki, lekami przeciwbolowymi jakie przyjmuje sa nospa i paracetamol, ewentualnie apap (innych nie moze gdyz przyjmuje lek o nazwie warfin). dotychczasowo wykonane wyniki to krew utajona ktora ma wynik pozytywny oraz badanie USG z nastepujacym wynikiem: ognisko hyperechogeniczne 16x12 mm o nieregularnym zarysie, bez wewnętrznego przepływu (zwłóknienie?), miaższ jednorodny o obniżonej echogeniczności. lekarz rodzinny wydal skierowanie do szpitala, tam ustalono termin przyjecia dopiero na 10 maja. ma byc wykonana gastroskopia i kolonoskopia. chcialabym prosic o odpowiedz. co to takiego moze byc? czy wydaje sie grozne? jestem bardzo zaniepokojona stanem babci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niepokojące w tych badaniach jest dodatni wynik kwi utajonej w kale oraz niewiadomego pochodzenia ognisko w wątrobie. Objawy mogą sugerować stan zapalny jelita grubego, a nawet i jakiś proces nowotworowy (podejrzane ognisko w wątrobie może być np. zmianą przerzutową). Dopiero wykonanie badania kolonoskopowego i gastroskopii może dokładnie wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×