Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana po zewnętrznej stronie


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Trenuje boks tajski, podczas treningu otrzymalem kilka kopnięć w zewnętrzną strone lewej nogi, na drugi dzien pojawily sie dziwne bóle po zewnętrznej stronie kolana, lecz tylko kiedy noge wyprostuje boli po kilku sekundach przez kilkanascie sekund i mija, ta sama sytuacja następuje gdy nogę zegnę ( obojętnie w jakich pozycjach, jak leżę lub stoję ) . Ból jest silny. Proszę o odpowiedz. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania się nie obejdzie. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia aparatu stawowego kolana (np. więzadeł, chrząstek, łąkotek). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od pewnego czasu, dokładnie od Maja 2013 roku doznałem jakiejś dziwnej kontuzji. Podczas rozgrzewki przed meczem energicznie kucnąłem i podczas kucnięcia poczułem w kolanie coś w rodzaju uderzenia, przemieszczenia, lekkiego *pyknięcia* po zewnętrznej stronie prawego kolana. Oczywiście mecz dograłem, ale ból pojawiał się i ograniczał ruch. Po wszelakich maściach, zimnych okładach opuchlizna zeszła, ale co zauważyłem to fakt, że nie mogę od tamtej pory zrobić pełnego przeprostu tak jak w lewej nodze i ból właśnie się odbywa wtedy kiedy staram się wyprostować do końca, albo poprostu kopnąć piłkę, z wykorzystaniem blokady kolana. Ortopeda powiedział, że to stan zapalny i jest troche płynu w kolanie, ale samo zejdzie i już. Opuchlizna minęła, ale ból nadal jest. Również podczas zginania ból jest po zewnętrznej stronie kolana. http://scr.hu/0p2q/a1xw0 Na tym zdjęciu zaznaczyłem kółeczkiem gdzie jest ból, widać że tam coś siedzi, miejsce zaznaczone krzyżykiem samym, pokazuje coś co mnie nie pokoi również jakiś dziwny wyrostek którego wcześniej nie było, warto dodać też, że kiedy naciskam to miejsce zaznaczone kółkiem bardzo boli i również przy siedzeniu gdy odwodze nogą do zewnątrz. Bardzo proszę o jakąś poradę jakąś diagnoze, bo byłem już na rehabilitacji, u ortopedów i żadnych efektów polepszenia się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×