Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obkręcenie się jądra


Gość Enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu doszło u mnie do obkręcenia się jądra. Mianowicie rano się budzę i czuję ostry ból lewego jądra, dotknąłem żeby sprawdzić i poczułem że jądro jest mocno skręcone. Udało mi się je odkręcić (nie wiem czy coś takiego w ogóle ma miejsce, ale tak było), a na 2 dzień już nie bolało. Obecnie nie boli mnie nic, jednakże chciałbym wiedzieć czy takie przypadki się zdarzają. Dodatkowo, skoro zakładam już temat pragnę się zapytać, czy lewe jądro mogę mieć bardziej usztywnione i nie rusza się prawie w cale(miałem operację na wnętrostwo właśnie na to jądro ok 10lat temu), a prawe jest zdolne do obkręcenia się, jednakże potrafi wrócić do swojego stanu? I jeszcze jedno jako, że tej odpowiedzi nie znalazłem również: czy w worku mosznowym powinny znajdować się *flaki*? I czym są owe *flaki* czy to nasieniowody? To chyba wszystko, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie przypadki skręcenia samoistnego występują i mogą się zdarzać. Jądro po operacji sprowadzenia go do worka mosznowego (wnętrostwa) jest przytwierdzane (przyszywane) do ściany wewnętrznej worka mosznowego co powoduje jego częściowe unieruchomienie. W worku mosznowym oprócz samych jąder przebiegają do nich powrózki nasienne zawierające osłonki, nerwy, naczynia oraz nasieniowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×