Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie w jądrze


Gość Zaniepokojony Pacjen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony Pacjent

Mam problem z lewym jądrem.Czuje kłocie w lewym jądrze co jakis czas.Kilka dni jaest dobrze potem 1-2 dni kłoje a potem jest ok.CZasami podczas wysiłku tez boli a czasami nie. Maiłem robione 2 usg. Jedno na przewodoy moczowe trzustke,nerki, wątrobe itp. Te badanie pokazało że nic nie widać niepokojącego.Drugie usg mialem robione na jądra.I piokazało to ze z lewej strony mam nie wielkie żylaki zaś z prawej strony tobrbiel 4x4milimetra. Lekarz mówił ze te żylakio nie powinny wpywać na ból poniewaz są one nie wielkie.Powiedział ze moze zrobic zabieg ale nie daje gwarancji ze to pomoże.Dał mi leki na rozrzedzen ie krwi(rozbicie zylaków) i powiedizal zebym zrobił Rezeonans magnetyczny kregoslupa bo to moze mic wpływ ponieważ jakis czas temu mialem wypadek. Ten dokotor powiedział ze jezeli rezonans nie wykarze nic wtedy wykona zabieg. Do tego ostatnio zauważyłem jak by mnie częsciej głowa bolała.Nie wiem czy to ma także jakiś wpływ na to. Mam pytanie czy ten doktor moze miec racje ze te zylaki nie koniecznie muszą mieć wpływ na te kłocia w lewym jądrze?I czy rezonans moze wykazac problemy wlasnie z tym zwiazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Często nawet niewielkie żylaki powrózka nasiennego powodują takie objawy. W przypadku ż.p.n. dochodzi do zastoju krwi w jądrze i jego przegrzewaniu się, stąd podrażniane są włókna nerwowe i tzw. uczucie kłucia. Nie sądzę aby MR był konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojony Pacjent

Czyli to sa napewno problemy zwiazane z żylakami?A i na rezonans magnetyczny jestem juz umówiony na 12 maja to pojde i zrobie go poniewaz chce być pewny co i jak i od razu zobacze jak sie ma mój kregosłup. A co do bóli głowy to moze miec to z tym zwiazek czy nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×