Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w biodrze


Gość ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pare miesiecy temu podczas grania w siatkówke zle skoczylam i zaczal bolec mnie kręgosłup (odcinek krzyzowy) jakies czas pozniej dolaczyl do tego bol lewej nogi (rwanie) i do tej pory bez przerwy rwie mnie w lewym biodrze. chciałam sie dowiedziec co to moze byc takiego . z góry dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to rwa kulszowa powstała na skutek jakiegoś ucisku ze strony kręgosłupa (patologia w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowa). Należy rozważyć wykonanie RTG tegoż odcinka kręgosłupa. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. On zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco, 3 tyg. temu podczas rozciągania do szpagatu coś mi chrupnęło w prawej nodze, tak jakby się przestawiło. Bardzo bolało, ale myslałam że to naciągnęcie. Do tego towarzyszył mi ból tak jakby kości w pośladku, nie bardzo wiem jak to nazwać. Po dwóch dniach, kiedy doszedł ból biodra pojechałam na pogotowie. Lekarz stwierdził, że to naruszenie tkanek miękkich, przepisał mydocalm forte i diclofenac i wysłał do ortopedy. Do czasu wizyty ból zaczął ustępować, dowiedziałam się, że to najprawdopodobniej zwykłe naciągnięcie. Do maja powinno przejść. Od jakiegoś tygodnia boli praktycznie cały czas. To taki dziwny rodzaj bólu, jakby uczucie sztywnienia nogi i to boli bardziej lub mniej. Doszłam jedynie do tego, że najprawdopodobniej rozchodzi się ze ścięgna (?) znajdującego się z przodu ciała, w miejscu gdzie wystaje kość biodrowa. Przykładowe unoszę kolano do góry, tak by noga tworzyła kąt 90 i gdy opuszczam czuję opór. Nie wiem czy tak ma być, co robić w tej sytuacji, czy mam się tego bać. Bardzo proszę o jakąś odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×