Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka okołoodbytnicza


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i 4 mc temu pękł ropień po czym stwierdzono u mnie przetokę okołoodbytniczą, po konsultacji z lekarzem przyjmowałem antybiotyki, najpierw Metronidazol, a później Proxacin lecz przetoka nie zamknęła się i lekarz proponuje operacje. Jakie badanie pomoże stwierdzić rodzaj przetoki? Czy wysiłek fizyczny może pogorszyć mój stan? Czy chirurg ogólny przeprowadzajacy operacje zrobi to tak dobrze jak proktolog? Jaki czas mogę zwlekać z operacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie badanie pomoże stwierdzić rodzaj przetoki? - najlepiej określić rodzaj przetoki wykonując fistulografię czyli podając kontrast do przetoki i wykonując odpowiednie zdjęcia RTG albo USG przezodbytnicze Czy wysiłek fizyczny może pogorszyć mój stan? - nie powinien na nią mieć wpływu, chociaż sporty zwiększające ciśnienie w odbytnicy (podnoszenie ciężarów) może jednak pogorszyć jej stan Czy chirurg ogólny przeprowadzajacy operacje zrobi to tak dobrze jak proktolog? - proktolog to chirurg ogólny tylko zajmujący się bardziej chorobami odbytu i odbytnicy (nie ma w programie kształcenia medycznego takiej specjalizacji jak proktolog), nie ma to raczej znaczenia kto wykona ten zabieg, wszystko zależy od doświadczenia chirurga w tych sprawach Jaki czas mogę zwlekać z operacją ? - im szybciej tym lepiej, szybsza decyzja szybszy powrót to zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×