Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluksowe zapalenie przełyku w stopniu A


Gość Bartek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 27 lat. Pisze z prosba do pana doktora o interpretacje wynikiów makroskopowych gasrtroskopii. Dodam ze mam refluks a gastroskopie lekarz mi robil na dobry poczatek diagnozowania spraw jelitowych. Dzis mialem robione to badanie . Lekarz w opisie napisal: Przełyk: w odleglosci ok 30 cm od lini zebów ognisko heterotropii żolądkowej wielkosci 1 cm Zolądek: błona sluzowa pstra - zmiany o średnim nasileniu , tresc w jeziorku sluzowa, podatnosc i perystatyka bez zastrzezen. Odzwienik : bez zmian Ropzoznanie makroskopowe: Refluksowe zapalenie przełyku w stopniu A Heteropatia Zolądkowa przełyku, przewlekle zapalenie żolądka pobrano 3 wycinki do badania Martwią mnie jednak dwa zdjecia ktore zostaly dodane do opisu. na jednym podpisanym jako nadzerki - wyglada to na guza? Czy lekarz- gastroeneterolog nie chcial mnie martwic przed przyjsciem wynikow histopatologicznych? Nic o tym nawet nie wspomnial( o tej nadzerce) zalanczam te dwa zdjecia. Dodam ze nie chudne , czuje sie dobrze , wyniki krwi takze w normie. http://dooktor.pl/image_atta/post/303iW9Gas0BH71vmb53m30XB4l65qjGxW.jpg http://dooktor.pl/image_atta/post/304YCfO18SoZ5P4bm9i33GBOsw40oqOvZ.jpg Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik gastroskopii nie budzi podejrzenia zmiany typu nowotworowego. To zwykły stan zapalny jako powikłanie refluksu żołądkowo-przełykowego. Leczenie jest prawidłowe. Trzeba jeszcze poczekać na wyniki badań histopatologicznych, które zapewne potwierdzą makroskopowe rozpoznanie. Dobrze by było po około 3 miesiącach wykonać kontrolną gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×