Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból piszczeli


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem otóż raz w tygodniu rekreacyjnie gram w p. nożną. Za każdym razem po wysiłku fizycznym odczuwam bóle w lewej piszczeli ( po środku między kolanem a kostką) przód kości i cześć wewnętrzna. Po kilku godzinach ból ten przechodzi jednak w momencie kiedy przyciskam ten obszar odczuwalny jest dyskomfort spowodowany bólem. Zauważyłem iż również zwykły bieg bądź intensywny szybszy spacer również powoduje iż kość ta zaczyna mi dawać o sobie. Dodatkowo na wysokości tak 10 cm nad kostką pojawia mi się od strony kości zgrubienie w związku z tym bólem. Tak jakby ktoś wlał tam trochę wody i zacisnął nogę w tym miejscu żeby nie mogła spłynąć. Po pewnym czasie opuchlizna ta zanika, jednak pojawia się za każdym razem po jakimś bardziej intensywnym ruchu. Nigdy nie miałem złamanej nogi anie urazów a moja prawa noga takich problemów nie ma. Czy mógłbym uzyskać informacje na temat czym może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie ból nie pochodzi z samej kości ale jest wynikiem nieprawidłowego krążenia w kończynie dolnej i zastoju krwi, chłonki. Nie można wykluczyć, że to zmiana typu tłuszczaka czy włókniaka powodująca ucisk na nerw i ból. Najlepiej skonsultować się z chirurgiem w tej sprawie osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu borykam się z bólem piszczeli, ale póki co nikt mi nie pomógł w diagnozie. Może ktoś z forum, miał styczność z takim objawem. Postaram się wytłumaczyć co mi dolega, ból ciągnie się około roku a z racji tego iż zacząłem rekreacyjnie grać w siatkówkę na hali, ten uraz wyklucza mi grę. Bolą mnie piszczele obydwóch nóg po stronie wewnętrznej, lecz w lewej nodze ten ból jest silniejszy. W przypadku kiedy np. przenoszę ciężar ciała na lewą nogę to po paru sekundach tak rwie, że nie mogę wytrzymać. Jeśli chodzi o siatkówkę to bardzo nisko skacze, po pół godzinnej grze muszę zejść z boiska bo lewa noga boli. Byłem u lekarza rodzinnego, ten wysłał mnie na badania krwi i RTG. Po wykonaniu tych badań stwierdził, iż udaje i przyszedłem po zwolnienie do pracy... W internecie wyczytałem, że to może być płaskostopie więc poszedłem do sklepu rehabilitacyjnego i kupiłem wkładki ortopedyczne. Również nic nie pomogło, w końcu pojechałem do ortopedy sportowego prywatnie w Łodzi, wizyta trwała 5min (100zł). Wytłumaczyłem mu mój przypadek, a on stwierdził iż po prostu jest to przeciążenie. Przepisał mi żel Olfen oraz antybiotyk Bionefac + przykładanie lodem a te wkładki ortopedyczne wyśmiał. Były chwile, że to pomogło ale po tygodniu wróciło. Nie wiem co już robić. Do informacji, mam 23 lata a poniżej załączam zdjęcie pokazujące w którym miejscu boli. Proszę o porady co w tym przypadku robić i co to może być. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92b1577be6250313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×