Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w okolicy krtani a zmiany wielkości tarczycy


Gość Ciekawski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ciekawski

Jestem mężczyzną w wieku 59 lat. W sierpniu 2009 pojawiły się bóle w okolicy krtani. Laryngolog nie znalazł niczego. Wykonałem usg tarczycy w dniu 28.08.2009. Wyniki: PP: dł-55mm, szer-27mm, gł-20mm PL: dł-60mm, szer-20mm, gł-18mm Cieśń:3mm Płaty normoechogeniczne, bez zmian ogniskowych. Przepływy w opcji CD i PD prawidłowe. Lekarz wykonujący badanie skomentował wynik jako prawidłowy. Bóle utrzymują się z różnym nasileniem do dziś. Dnia 25.03.2010 zrobiłem ponowne badanie USG, ale w innym miejscu u innego lekarza. Wynik: PP: 35 x 27 x 39,4 mm PL: 35,8 x 20,3 x 41,4 mm Cieśń: 3,3 x 14,1 mm. Miąższ o obniżonej echogeniczności. Przepływy w obu płatach prawidłowe. Zmian ogniskowych brak. Lekarz endokrynolog długo myślał i nie określił, czy uznaje te wyniki za prawidłowe, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi. Co sądzić o tak znaczącym spadku długości obu płatów i wzroście ich głębokości zwłaszcza, że oba te wymiary w obu płatach odbiegają znacznie od normy. Czy różnica w stosunku do wyników z sierpnia może być rezultatem zastosowania do pomiaru innego aparatu? Dodam, że ogólnie czuję się dobrze. Inne wyniki: TSH 1,17 mlU/l a więc w normie Glukoza OK Kreatynina: OK Badanie ogólne moczu: OK Morfologia krwi obwodowej: OK za wyjątkiem lekko podwyższonego MCV=99,3fL przy normie max 94,0 OB=7mm Bardzo proszę o jakąś interpretację. Ciekawski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×