Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uderzenie w jądra - czy są powikłania?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w poniedziałek zostałem uderzony pięścią w jądra. Przez pierwsze dwa dni ból był znaczny i chociaż malał, rzadko kiedy ustawał. W czwartek było już lepiej, chociaż rano i wieczorem odczuwałem jeszcze lekki ból - tak było też w piątek i sobotę. W niedzielę prawie nie było już oznak bólu, jedynie wieczorem byłem mocno zaniepokojony, gdyż ból przeszedł nagle z prawego na lewe jądro i był dość *piekący*. Od poniedziałku bólu nie ma już zupełnie. Ani przez chwilę nie było widać zaczerwienienia moszny, a jądro nigdy nie bolało przy ucisku. Czy więc jest się o co martwić, czy też po prostu cykl *wracania do normy* jądra po uderzeniu trwał tyle czasu? Swoją drogą, gdy teraz dotykam moich jąder, to wydaje się, jakby lewe było normalne, a prawe (uderzone) lekko.. *pokryte czymś miękkim*, że się tak wyrażę. Nie ma od razu tego twardego jądra, tylko jakby coś je osłaniało, takie miękkie. Czy to coś złego, czy to też się wchłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jądro otoczone jest osłonkami oraz jamą surowiczą. Być może uderzenie spowodowało przedostanie się płynu lub wynaczynienie do tych struktur. Najlepiej było by zrobić usg, które potwierdzi, czy wszystko jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo co marek i poprosil bym o odpowiedz, tez mam lewe jadro otoczone czyms miekkim i jest wieksze od prawego, a juz duzo czasu minelo od uderzenia u lekarza bylem i tylko jakies tabletki dostalem. Bolu niema ale nie wiem dlaczego prawe jest odrazu wyczowalne i twarde a lewe wieksze i miekksze tak jakby otoczone plynem prosze pomoc czy to juz tak zostanie i czy mam isc do lekarza na usg. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to co wy . I jak mocniej dotknę to pobolewa . Jakieś pól roku temu zostalem uderzony w lewe jądro na drugi dzien mialem siniaka i napuchlo . Posmarowalem maścią opuchlizna zeszla siniak tez . Mam pojsc do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×