Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po urazie


Gość Paweł20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł20

Witam, mój problem jest dość złożony więc postaram się wszystko dokładnie opisać. W wieku około 11 lat dostałem mocnego kopniaka, który trafił w lewe jądro. Od razu po tym poczułem ból i mocne pieczenie tego jądra(jakby pod nim). Mając 11 lat nie myśli się że to może być coś poważnego i zbagatelizowałem sprawę. Od tamtego momentu cały czas doskwierał mi ból jądra, było ono jakby bardziej wrażliwe i czułem że coś jest z nim nie tak. Do urologa udałem się dopiero mając 17 lat ponieważ jądro cały czas mnie bolało, czułem na co dzień dyskomfort gdyż ból dotyczyl także pachwiny. Lewe jądro było także mniejsze, twardsze i wyżej położone niż prawe, widoczne były pod nim żyły. Urolog stwierdził, iż mam duże żylaki powrózka nasiennego i raczej nie trzeba z tym nic robić.Wykrył także, że mam kamienie w nerkach. Moje pytania do pana: 1.Czy żylaki powrózka nasiennego mogą powstać od urazu i czy znajdują się one pod jądrem i na najądrzu (jak u mnie) czy na górze tak jak to jest zazwyczaj opisywane(u mnie tam nie występują)? 2.Jakie mogą być powikłania od żylaków powstałych od np. kopnięcia? 3.Czy taki uraz(kopnięcie) może spwowodować w okresie dojrzewanie jakieś zaburzenia hormonalne które mogłyby przyczynić się np. do zahamowania wzrostu (jestem dość niski )np. przez nadmiar testosteronu( a właśnie nie dodałem że pojawiła się u mnie lipomastia)? Pytam o to ponieważ lekarza odwiedziłem dopiero po 6 latach od urazu i może przez ten czas coś się ze mną działo. Obecnie mam 20 lat i cały czas czuję to samo byłem niedawno u urologa lecz usłyszałem to samo za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy żylaki powrózka nasiennego mogą powstać od urazu i czy znajdują się one pod jądrem i na najądrzu (jak u mnie) czy na górze tak jak to jest zazwyczaj opisywane(u mnie tam nie występują)? - raczej nie powstają pod wpływem urazu, mogą znajdować się także na powierzchni jądra czy też na najądrzu 2.Jakie mogą być powikłania od żylaków powstałych od np. kopnięcia? - żylaki powrózka nasiennego nie powstają pod wpływem kopnięcia 3.Czy taki uraz(kopnięcie) może spwowodować w okresie dojrzewanie jakieś zaburzenia hormonalne które mogłyby przyczynić się np. do zahamowania wzrostu (jestem dość niski )np. przez nadmiar testosteronu( a właśnie nie dodałem że pojawiła się u mnie lipomastia)? - taki uraz raczej nie ma wpływu na zaburzenia hormonalne skoro struktura jądra jest prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×