Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z wydalaniem, cała esica w zrostach


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiony

Dzień dobry. Prosiłbym o fachową poradę co powinienem zrobić. Końcem lata ubiegłego roku mialem wykonywaną kolonoskopię. Miałem podejrzenie niedrożności. Wynik badania kolonoskopowego brzmi: cała esica w zrostach. Poza tym odbyt, odbytnica, esica, zstepnica, poprzaecznica, wstępnica i kątnica bez zmian. Z trudem wprowadzono kolonoskop do kątnicy. Podejrzewam, że kolonoskop z trudem wprowadzono do kątnicy, bo miałem 2 operacje w okolicach właśnie kątnicy - m.in. wyrostek. Lekarz dał diagnozę, że mam IBS, które nie jest uzależnione od pokarmów. Miałem bóle po lewej stronie brzucha. Najczęściej w dole po lewej stronie. Jedynie ilość spożywanego naraz pokarmu czasem nasilała bóle. Przed badaniem oraz po badaniu do teraz miałem raz normalne stolce, raz luźne, raz papkowate. Wypróżniam się codziennie. Martwi mnie jednak następująca rzecz. Od 2 miesięcy ciągle mnie coś boli w po lewej stronie brzucha - raz w podbrzuszu, ale najczęściej po lewej stronie zaraz pod żebrami, bardzo blisko lewej strony. W tygodniu zaraz po przebudzeniu odczuwam już dyskomfort w lewym nadbrzuszu. Jedzenie nie nasila tego uczucia. Czasem mnie nie boli. Poza tym zauważyłem pewną rzecz stolcu - ten fakt mnie najbardziej martwi. Pierwsza część stolca jest twarda, a druga część luźniejsza - obie części są ze sobą połączone.Lekarz mówił, że jest to normalne zjawisko i tak może być. Ale od połowy lutego bardzo często (praktycznie codziennie) pierwsza część stolca, ta twarda składa się ze stoca o średniczy około 0,5 cm. Tzn jakby wziąć sznurek i poplątać go ze sobą i zbudować stolec o normalnej średnicy. Widać, że ten stolec sklada się jakby z bardzo twardego, poskręcanego ze sobą *sznurka*. Poza tym ten niby *sznurek* jest bardzo pomarszczony. Mam kilka pytań: 1. Czy ta pierwsza część stolca zbudowana z cienkiego stolca, dodatkowo pomarszczonego może być spowodowana tym, że mam gdzieś nowotwór, który zmniejsza światło jelita i powoduje takie formowanie kału, że jest o małej średnicy i pomarszczony (jakby przechodził przez coś cienkiego)?? 2. Czy od ubiegłego roku mógł się rozwinąć rak? 3. Czy IBS może powodować, że zaraz po przebudzeniu czuję dyskomfort w jamie brzusznej? Moge się bez problemu uśpić, nie budze się w nocy. Ostatnio robiłem rozbudowane badania krwi (morfologia, ob, crp, badania w kierunku trzustki, tsh, itp.) 4. Skąd bierze się taki dziwny stolec, ta pierwsza część - jest ona bardzo twarda. 5. Czy powinienem wykonać kolonoskopię jeszcze raz? 6. Jeśli pierwsza część stolca jest tak dziwnie uformowana jak pisałem, a dalsza część jest normalna to może to być coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ta pierwsza część stolca zbudowana z cienkiego stolca, dodatkowo pomarszczonego może być spowodowana tym, że mam gdzieś nowotwór, który zmniejsza światło jelita i powoduje takie formowanie kału, że jest o małej średnicy i pomarszczony (jakby przechodził przez coś cienkiego)?? - to może być spowodowane właśnie zrostami nie zaś procesem nowotworowym 2. Czy od ubiegłego roku mógł się rozwinąć rak? - jeśli kolonoskopia była prawidłowa rak w tak krótkim okresie raczej nie powstaje 3. Czy IBS może powodować, że zaraz po przebudzeniu czuję dyskomfort w jamie brzusznej? Moge się bez problemu uśpić, nie budze się w nocy. Ostatnio robiłem rozbudowane badania krwi (morfologia, ob, crp, badania w kierunku trzustki, tsh, itp.) - tak może to być spowodowane właśnie IBS 4. Skąd bierze się taki dziwny stolec, ta pierwsza część - jest ona bardzo twarda. - tak czasami zdarza się, to dość naturalne i raczej nie budzi niepokoju 5. Czy powinienem wykonać kolonoskopię jeszcze raz? - o tym powinien zadecydować lekarz prowadzący, ale raczej nie ma takowej potrzeby 6. Jeśli pierwsza część stolca jest tak dziwnie uformowana jak pisałem, a dalsza część jest normalna to może to być coś groźnego? - raczej to nic niepokojącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×