Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Owalny hypoechogeniczny guzek w piersi


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jakiś czas temu wykryłam u siebie guzek w prawej piersi, wczoraj byłam na badaniu USG i dopiero za kilka dni będę mieć wizytę u lekarza żeby pokazać wynik USG i wtedy dopiero lekarz powie mi co dalej, lekarz radiolog który wykonywał mi wczoraj badania USG stwierdził ze guzek napewno będzie do wycięcia bo jest duży i że konieczna jest biopsja. Oto opis wyniku badania USG: *Nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych w dołach pachowych. W sutku prawym a KGZ owalny hypoechogeniczny guzek o wymiarach 27/19 mm- najpewniej FA wskazane wykonanie BAC. Poza tym sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej bez zmian ogniskowych. Przewody mlekowe nieposzerzone. Skóra właściwa niezmieniona*. Niestety nie bardzo rozumiem co oznacza ten opis, co to jest hypoechogeniczny guzek? co znaczy najpewniej FA? czy to może być rak czy raczej jakiś włókniak lub torbiel? Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzek jaki opisuje ultrasonografista ma budowę podobną do zmiany łagodnej (typu hypoechogenicznego) czyli włókniakogruczolaka (FA - fibroadenoma). Celem uściślenia diagnostyki trzeba by jeszcze wykonać biopsję cienkoigłową według zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×