Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ponowne polipy jelita


Gość grazyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panie Doktorze rok temu miałam pierwszą kolonoskopię do 60cm, na ok.20cm usunięto mi polip esicy.Opis mikroskopowy:Adenoma tubulare intestini crassi cum dysplasia gradus minoris. Pół roku temu pojawil się ostry ból tym razem z lewej strony i zrobiono mi kolonoskopię całego jelita grubego i końcowy odcinek jelita kretego.Usunięto mi dwa drobne polipy w połowie zstępnicy i w polowie esicy Rozpoznanie histopatologiczne:Adenomata tubularia intestini crassi cum dysplasia epithelii glandularisminoris gradus.Od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort z prawej strony, czy to mozliwe, że może być polip.Panie Doktorze, w moim przypadku kiedy powinnam zrobić kontrolną kolonoskopię? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Pani Grażyno.Moze tez Pani pomyśleć o badaniu jelita rtg z podaniem kontarstu. Badanie jest znacznie bardziej komfortowe niz kolonoskopia. Co prawda troche mniej dokladnie ale można bez problemu zbadać cale jelito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

no niestety powstawaniu polipów nie można zapobiec ale można je na bieżąco kontrolowac wykonując co 5 lat badanie - kolonoskopie i usuwac podczas tego badania. Warto to robic, chocby dlatego ze takie polipy z czasem moga zesłośliwiec, zwłaszcza jesli przekroczą wielkośc 2 cm. Czym człowiek starszy tym niestety jest bardziej narażony na powstawanie nowych polipów. Ile ma Pan lat Panie Zbigniewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze powiedziec w jakim jest Pan wieku? Czy lekarz badajac Pana per rexctum nie wyczul tego nacieku? Generalnie to duzo bedzie wiadomo po wynikach histopatologicznych. Jakie mial Pan objawy? chudl Pan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×