Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie i ból po wycięciu żylaków odbytu


Gość pocięty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pocięty

Witam, 5 dni temu przeszedłem operację wycięcia żylaków odbytu. Ponieważ zostałem przyjęty z ostrego dyżuru ze względu na silny krwotok, nie byłem do operacji przygotowany. Z uwagi na to sam lekarz nie jest pewien jaką część hemoroidów usunął. Na dobrą sprawę potraktowany zostałem jak pacjent z NFZ, żadnych informacji, żadnych zaleceń, jedynie tyle ile zdradziła mi pielęgniarka. Widać za mało ciągnąłem ich za język. Obecnie ból jest do zniesienia (szczypie, kłuje), ale za to przy każdym wypróżnieniu uchodzi sporo krwi. Nie wiem czy to tak powinno wyglądać, w zalecaniach nie mam nawet konsultacji chirurgicznej, tylko POZ... A internista nawet tam nie zajrzy... Nie mam *swojego* chirurga, a boję się tej krwi bo jest jej sporo. Co powinienem zrobić? Wrócić do szpitala? Konsultować już teraz z jakimś chirurgiem? Zrobić kolonoskopie po zagojeniu (dotąd nie miałem!)? Sprawdzić co zostało do usunięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy po tym zabiegu mogą się pojawiać właśnie głównie po oddaniu stolca. Zazwyczaj ustępują po około 2-3 tygodniach. Trzeba jednak na pewno udać się na kontrolną wizytę do chirurga. Dopiero po całkowitym wygojeniu ran pooperacyjnych można będzie dopiero odpowiedzieć na pytanie jaki był zakres operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem taka operacje na poczatku lutego, kolego po pierwsze kup sobie duze ilosci ketanolu lub refastinu, beda Ci potrzebne, ja na srodkach przeciwbolowych bylem ponad miesiac, bez tego nie ujedziesz, po drugie, krew mam do dzis ale juz nie zawsze, nawet raczej rzadko, na poczatku to lecialo jak z kranu, wiecej krwi niz kału, takze tym sie nie przejmuj, radze Ci zaczac brac blonnik, zmiękczy Ci kał, będzie mniej bolec przy wyproznianiu, po trzecie, samo oddawanie kału to masakra, gdyby nie to, wszystko byloby ok, generalnie mam nadzieje ze nigdy nie bede mial nawrotow, a nawet jesli to na operacje juz sie nie zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie ,zawówżyłem ze podczas podcierania sie jest krew na papierze taletowym i często boli mnie brzuch bardzo bym prosił o jakaś kolwiek informacje bo bardzo sie martwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×