Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg szczeliny odbytu


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

P. Doktorze czy w przypadku szczeliny odbytu lepszy jest zwykły zabieg, czy zabieg polegający na wstrzyknieciu botoxu? Co daje większą gwarancję braku nawrotów?Czy dlugo dochodzi się do sprawności po owych zabiegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą gwarancję braku nawrotów daje operacyjne usunięcie szczeliny, na drugim miejscu jest leczenie botoksem, a następnie inne metody zachowawcze. Po zabiegu klasycznym rekonwalescencja trwa około 3-4 tygodnie. Po wstrzyknięciu botoksu sprawność jest cały czas zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to słabo efektywny zabieg i dość często nie przynoszący wyleczenia. Trzeba ponownie udać się na kontrolę najlepiej do proktologa. Są inne skuteczniejsze sposoby leczenia typu zabiegowego (np. boczne nacięcie zwieraczy odbytu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem już u kilku specjalistów ale każdy jak ognia bał sie wykonania bocznego nacięcia zwieracza twierdząc,że to zabieg bardzo niebezpieczny i wszyscy proponują leczenie nitratami chociaż w moim przypadku to leczenie nic nie daje.Już nie wiem gdzie mam sie udać z tym chorubskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Honorata

Mój synek urodził się z chorobą Hirschprunga. W wieku dwóch miesięcy przeszedł operację usunięcia 35 cm jelita grubego przez odbyt. Jednak po 5 miesiącach okazało się że synek ma także za wąski zwieracz odbytu, wówczas wstrzyknięto mu botoks. Efekt utrzymywał się prawie 5 lat. Kilka dni temu mały znów był bardzo wzdęty,trafiliśmy do szpitala na kolejne wstrzyknięcie botoksu. W piątek minął tydzień. Pierwsze dni na okragło popuszczał kał. Kilka dni nie działo się nic,nie wiem czy robił kupę,twierdził że tak,jednak nie widziałam( jako *duży* mężczyzna trochę się wstydzi), poza tym wymęczony jest ostatnią wizyta w szpitalu. Od wczoraj kał utrzymuję mu się przy odbycie,wypiera go bardzo powoli. Czy to normalne zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×