Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uformowanie stolca


Gość Roberto

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Co może być powodem dziwnie uformowanego stolca? WYjaśnienie poniżej: Kilka razy mój stolec na obwodzie był jakby wyrzeźbiony. Miał takie rysy wzdłuż o głębokości 1 mm, ale na całym obwodzie. Stolec tak wygląda tylko na początku. Reszta jest już normalna. Czasem ta pierwsza część stolca (wyrzeźbiona) składa się z cienkiego stolca o średnicy ok. 0,5 cm, który jest właśnie z takimi rysami. Ten cienki stolec z rysami jest pozwijany i posklejany ze soba i uformowany w normalny stolec o prawidłowej średnicy. Reszta stolca jest normalna. Od około 1,5 tygodnia mam bardzo luźne stolce i papkowate stolce - wydalam je rano po wstaniu z łóżla po około 40 minutach. Wypróżniam się 1 x dziennie. Czasem się zdarzy, ze 2 x dziennie, np wczoraj. Drugi stolec ok. godz. 14 był normalne konsystencji. Wieczorami czuję jak mcno mi pracują jelita, tak jakby mnie ktoś szarpał od środka. W ubiegłym roku miałem kolonoskopię. Mam zrosty na esicy. Poza tym jelito ponoć czyste. Co więc może powodować takie dolegliwości? Najbardziej mnie martwi ten porysowany stolec wzdłuż. Czy to może być spowodowane jakimś guzem, który jest w świetle jelita?? Czy od ubiegłgo roku mogło mi coś tam urosnąć co teraz powoduje, że stolec ma takie wgłębienia? One są tylko na początku stolca - jeśli w ogóle są. Zastanawia mnie czy taki stolec jak jest blisko odbytu (a odbyt jest zamknięty) to się od odytu odbijają te rysy. Czy powiniem powtórzyć kolonoskopię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś żylaki odbytu, czy inne zgrubienia przy odbycie, które to powodują. Co prawda przy kolonoskopii powinni to zauważyć ale jak rozumiem była ona znaczeni wcześniej, może warto w tej konkretnej sprawie pójść jeszcze raz do lekarza. Z drugiej strony, jeżeli nie masz innych dolegliwości to może trochę przesadzasz w wyszukiwaniu sobie chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×