Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichniecie stawu obojczykowo-barkowego


Gość Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przebywam obecnie w Anglii. 3 dni temu nabawilem sie urazu prawego ramienia. W przychodni do ktorej sie udalem zrobili mi przeswietlenie, ktore nie wykazalo zadnego zlamania tylko przemieszczenie kosci obojczykowej. Wyglada to cos jak *objaw klawisza* Nastepnego dnia mialem w szpitalu wizyte u lekarza ortopedy, ktory stwierdzil *Acromioclavicular Joint Grade 3 Sprain* czyli jesli dobrze sie orientuje skrecenie 3 stopnia stawu obojczykowo-barkowego. Zalecil mi oszczedzanie tej reki przez dwa tygodnie. Przez pierwszy tydzien jak najmniej ruchow, w drugim uaktywnianie delikatne jej. Mam dwutygodniowe zwolnienie z pracy. Jesli chodzi o bol, ktory odczuwam to po 3 dniach jest lzejszy, moge nia wykonywac delikatne ruchy calego ramienia do przodu, do tylu w bok. Stosuje jedynie masci przeciwbulowe i przeciwzapalne. Czy uraz ten jest natyle niegrozny, ze po dwoch tygodniach wszystko z reka bedzie w porzadku? Jesli moge ruszac reka, to czy sciegna zostaly porozrywane czy tylko czesciowo uszkodzone. Bardzo prosze o odpowiedz, bede przegladal forum i na biezaco udzielal dodatkowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×