Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz, zgrubienie czy tłuszczak w okolicy mostka?


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam. Niedawno zauważyłam niepokojącą zmianę na zakończeniu lewego żebra w okolicy mostka. Mianowicie wygląda to jak zgrubienie albo jak to mój brat nazwał narośl. Jest to coś podobnego do guza ale nie jest to ani twarde ani nie boli aż tak bardzo. Raczej jest to miękkie i praktycznie bezbolesne. Jednakże gdy go dotknę w pewnym miejscu to zaboli. Nie jestem szczupłą dziewczyną więc zastanawiam się czy to może jest jakaś fałdka tłuszczyku. Jednak mam obawy czy nie jest to coś poważnego. Jak wciągam brzuch to jest to widoczne i mieści się wielkością w zgiętą w półstożek rękę. I na dodatek to tak nieestetycznie odstaje. Mam zaledwie 17 lat i nie chcę żeby okazało się to jakimś nowotworem czy czymś podobnym ale jednak wolę wiedzieć co to jest. Z góry bardzo dziękuję za informacje co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po Twoim opisie raczej wynika, że jest to tłuszczak. Aby dokładnie ocenić co to może być należy w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Jeśli to tłuszczak jedynie zabieg może definitywnie usunąć guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nic poważnego. Takiego tłuszczaka wycina się w gabinecie zabiegowym u chirurga w znieczuleniu miejscowym. Zabieg krótki i bezbolesny. Najczęściej wyciętego guza wysyła się do badania histopatologicznego celem dokładnej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×