Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przekrwienie drobne afty pokryte włóknikiem


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam, Miałam wczoraj wykonane badanie kolonoskopii i wynik jest dla mnie niezbyt zrozumiały. Lekarz po badaniu powiedział, ze to podejrzenie wrzodziejacego zapalenia jelita grubego. Natomiast jak z wynikiem udałam się do gastrologa to po przebadaniu mnie i obejrzeniu wyniku stwierdził, ze jest to na pewno albo wrzodziejace zapalenie jelita grubego albo Zespół Crohna. Wynik kolonoskopii był taki* Od zwieracza odbytu do zagięcia esiczo zstępniczego z najwi,ększym nasileniem w odbytnicy zatarcie rysunku naczyniowego przekrwienie drobne afty pokryte włóknikiem - porano wycinki. Z esicy usunięto polip wielkości 4 mm. Panie doktorze co mam rozumiec przez ten wynik? Wynik badania histopatologicznego bedzie dopiero za 3 tygodnie a ja juz teraz bardzo się denerwuję. Wspomne tylko jeszcze o tym, ze kolonoskopie wykonano mi, ponieważ miała silne skurczowe bóle brzucha, krwisto-śluzowe biegunki, stan podgoraczkowy i chudnięcie. Bedę wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi. Pozdrawiam, Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Obie choroby są nieswoistym zapaleniem jelit. Różnią się one przede wszystkim lokalizacją, ponieważ wrzodziejące zapalenie jelita grubego dotyczy wyłącznie jelita grubego, natomiast choroba Crohna obejmuje cały przewód pokarmowy, od jamy ustnej po odbyt. Zatem po wykonaniu samego badania kolonoskopowego i bez wyniku badania histopatologicznego nie można jednoznacznie stwierdzić która to z chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×