Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w miejscu pooperacyjnego szwu po operacji wycięcia kawałka jelita grubego


Gość darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie. jestem po operacji wyciecia kawalka jelita grubego. od operacji minelo 6tyg. mialem zastosowane szwy rozpusczalne. 2tyg.temu sciągnięto mi wystające koncówki, rana sie praktycznie zabliznila, jednak od ok 5 dni boli mnie, czasami intensywnie, w miejscu gdzie byl szew, na dlugosci ok.3cm. caly szew ma ok 18 cm. w górnym odcinku blizny na poczatku pojawila sie ropa(?) w niewielkiej ilosci. wycisnąlem i bylo ok. zostal maly strupek i wydawaloby sie ze to koniec. jednak teraz ponizej strupka w miejscu gdie jest juz zagojone i wszystko ladnie wyglada, zaczelo mnie mocno pobolewac, tak jakby ropa byla pod spodem(?) z zewnatrz w miejscu tym jest lekko zaczerwienione. niby wszystko dobrze wyglada, ale boli gdy mocniej dotkne i tak jakby ścąga mnie do dołu. stosuje od dwóch dni spirytus, masc tribiotic i masc rivel. chwilami wydawaloby sie ze to pomaga, ale chyba nie do konca. czy ktos moze mi cos doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba w tej sprawie iść na kontrolę do chirurga. Trudno mi coś konkretnego doradzać bez badania bezpośredniego. Być może występuje jakiś stan zapalny tkanek w okolicach blizny, jakiś drobny ropień podskórny. Bez badania trudno doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×