Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki podskórne na szyi


Gość MM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od ponad pół roku odczuwam pewien dyskomfort. Charakteryzowało się to bólem lewego żebra i dostawałem przyz tym wszystkim drgań mięśni. Zrobiłem serię badań krwi , usg , rtg klatki - wszystko w normie. Lekarze mówią ,że wszystko jest ok ale ja wiem ,że coś jest nie tak. Jednego dnia zauważyłem ,że mam guzek na migdałku. Poszedłem do laryngologa , powiedział ,że to torbiel i wyciął. Problem w tym ,że obok tego samego miejsca pojawił się kolejny guzek. Guzki te mam rozsiane po całej szyji. Jeden większy w okolicy krtani raz to jest mniejszy a raz większy. Z rana mam wrażenie ,że guzy te się *rozpływają* i nie są już tak twarde. Są wielkości max. 1 cm , okrągłe lub cieńsze i podłużne. Niektóre są miękkie a niektóre twarde , natomiast wszystkie dają się przesuwać pod skórą. W miejscu gdzie odczuwam ból żebra czuję kolejny taki guz , który zakotwicza się na ostatnim żebrze i czasami wywołuje ból gdy siedzę. Stawy obu ramion tez jakby przy tym ucierpiały. Gdy nimi gwałtownie ruszam to są bardzo głośne i jakby przez coś przeskakiwały. Osobiście mam już tego dosyć i nie wiem co mam z tym dalej robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy wykonywał Pan usg tych zmian?? Prawdopodobnie są to powiększone węzły chłonne lub włókniaki. Tzw. przeskakiwanie w stawach nie jest najprawdopodobniej patologią ale taką Pana urodą, wiele osób odczuwa takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×