Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wole tarczycy a śpiewanie


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

2 lata temu zaczęłam chodzić do endokrynologa, mam wole tarczycy. Zażywałam Euthyrox 25. Lekarz mówił, że nie ma konieczności zabiegu. Coraz to kolejne wyniki badań nie zawierały lepszych wiadomości. Jakiś czas temu zmieniłam lekarza. Ten z kolei powiedział mi, że raczej trzeba wykonać operację. Przez pół roku mam zażywać 1/2 tabletki Euthyrox 75, po czym ponownie wykonać badania, zgłosić się i wtedy zadecydujemy czy jest konieczność poddania się zabiegowi. Z tego wszystkiego zapomniałam powiedzieć mu, że bardzo dużo śpiewam i od pewnego czasu mam z tym pewne problemy. Czy rzeczywiście czekać te pół roku, czy może lepiej od razu poddać się zabiegowi i czy jest duże niebezpieczeństwo, że po operacji mogę już nigdy nie śpiewać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy rzeczywiście czekać te pół roku, czy może lepiej od razu poddać się zabiegowi i czy jest duże niebezpieczeństwo, że po operacji mogę już nigdy nie śpiewać? - proszę postępować zgodnie z zaleceniami endokrynologa, musi mieć Pani prawidłowe poziomy hormonów tarczycy, aby móc być dopuszczona do zabiegu (znieczulenie), trzeba poczekać na wyrównanie hormonów i czy jest duże niebezpieczeństwo, że po operacji mogę już nigdy nie śpiewać? - możliwość uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego lub krtaniowego górnego, które odpowiadają za głos to około 0,5-1% (rzadkość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×