Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puściły szwy po operacji przetoki


Gość załamana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana

Witam, 10 dni temu miałam operację przetoki odbytu,po każdy wypróżnieniu luzowały się szwy.na dzień dzisiejszy dwa szwy wyszły a dwa(które widzę) już się rozszerzyły i widać przez nie dziurę.[pewnie zaraz wypadną.lekarz powiedział żebym się nie przejmowała bo się zagoi tyle, że bedzie dłużej trwało.towarzyszy temu strszny ból. Proszę powiedzieć czy to normalne,dlaczego tak się stało,czy mam jakieś wrazliwe ciało?I co b ważne ile to się bedzie zrastać?Jak mam wrócić do pracy z taka dziurą.ćzyta łam o jakimś kleju tkankowym, może to powinnam mieć zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Proszę powiedzieć czy to normalne,dlaczego tak się stało,czy mam jakieś wrazliwe ciało? - to normalne, tak może się stać, nawet powolne gojenie przez ziarninowanie bez zszywania po zabiegu jest jedną z metod leczenia po wycięciu przetoki okołoodbytniczej I co b ważne ile to się bedzie zrastać? - całkowite zabliźnienie może trwać 2-3 miesiące Jak mam wrócić do pracy z taka dziurą? - decyzję co do powrotu do pracy podejmie chirurg po kontroli, wszystko zależy od tego jaką się wykonuje pracę i jak długo będą utrzymywały się dolegliwości ćzyta łam o jakimś kleju tkankowym, może to powinnam mieć zrobione? - w tym przypadku nie spełniałby takich właściwości jak powinien, klej taki stosuje się w leczeniu przetok bez wycinania (zatykając je) - skuteczność tego typu zabiegów jest bardzo mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięcie przetoki odbytu pozostał otwór/myślę że to nie zagojony kanał /z którego przy defektacji wychodzi niewielka ilość kału,czy istnieje możliwość żesię zagoi tzn.zamknie jeśli cały czas jest w jakimś stopniu zanieczyszczony.Lekarz stwierdził brak objawów przetoki.Bardzo proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×