Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na udzie uciskający na nerwy


Gość agusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam wyczuwalnego guza na przedniej częsci uda prawego. Bardzo mi on uciska na nerwy powodują bóle promieniujące aż do kolana. Lekki uraz i ból okropny.W badaniu USG wygląda to tak:w obrębie tkanki podskórnej uda prawego w miejscu wyczuwalnego palpacyjnie oporu hypoechogenna, dobrze odgraniczona zamiana ogniskowa o wym. 26x 19 mm obraz sonograficzny przemawia za zmiana łagodną, nie pozwala jednak na dokładne określenie jej charakteru. W badaniu TK: widoczna jest wyodrębniona okrągła strukura o densyjności ok. 17 j.H przed kontrastem i ok. 26 j.H po podaniu kontrastu. W jej zakresie widoczne jest drobne zwapnienie. Średnic zamiany ok. 2,4 cm Opisane w /w zjawisko nie ma łączności z mięśniami.Biopsja wykonana mówi o tłuszczaku ze wskazaniem do usunięcia. Jak to wygląda bo ja się tego obawiam...Boli mnie to bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli zmiana jest przyczyną bólu i innych przykrych dolegliwości należy ją usunąć, jest to zabieg jednodniowy, trwa krótko. Oczywiście należy liczyć się z ryzykiem nawrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie, ale musiał być wycinek ,i stwierdzono nowotwór łagodny fibratomoza ,przy czym guz naciekał na mięśnie,skonsultuj się z dobrym onkologiem bo w tym przypadku lepiej zastosować radioterapie,interwencja chirurgiczna może zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, naprawdę???Wiedziałam, bo to dziwnie mi tu boli! Ale czy ten obecny tu chirurg się wypowie na ten temat?Ryzyko nawrotu, dlaczego właśnie nikt nie mówi o tych zwapnieniach co mogą świadczyć o tej fibro....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przypadek to bardzo rzadki nowotwór ,ale lepiej żeby obejrzał to onkolog (dobry),nie wiem ile masz lat ale jeśli przedział do 40 lat ,to takie różne świństwa w mięśniach lubią się przydarzać,jeśli masz niedaleko do warszawy to polecam Centrum Onkologi na ul.Rentgena tam cie najlepiej zdiagnozujom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×