Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie jelita i męka z lekarzami w Anglii


Gość sue

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu miałam przeprowadzoną kolonoskopię, podczas której wykryto polipa przysadzistego (5mm). Usunięto mi go. Poddano go badaniu histopatologicznemu. oto jego wynik colitis chronica laesio thermica materiae. Wiem że jest to przewlekłe zapalenie jelita a polip lub ta część która były oddana do badania została termicznie zniszczona. Badanie kolonoskopowe miałam przeprowadzone gdyż od 6 miesięcy skarżyłam się na bóle w prawym podbrzuszu. Na początku lekarz który mnie prowadził myślał o problemach ginekologicznych. Wykonano mi szereg badań głównie wymazów na chlamydie, rzeżączkę, bv. Wyniki oczywiście były negatywne. Ale to wszystko działo sie w Anglii a tam przed wysłaniem do specjalisty (nawet ginekologa) musza być przeprowadzone wszystkie badania.Po 3 miesiacach wysłano mnie do ginekologa, który przeprowadził laparoskopię diagnostyczną w celu wykluczenia endometriozy(nic nie znaleziono). Skierowano mnie spowrotem do lekarza prowadzącego. A ja udałam sie do polski aby prywatnie wykonać inne badania w tym kolonoskopię. A oto moje pytanie. Czy powinnam powtórzyć kolonoskopię? Czasami pobolewa mnie ta prawa strona, mam lekkie wzdęcia(ale tylko po kalafiorze itp). Zaparć i begunek jak nie miałam tak nie mam. Oczywiście zdarza mi się dzień bez ... jak i lekka biegunka głównie z nerwów Mam tak od dziecka ale to musi być bardzo stresujące wydarzenie np egzamin z jazdy itp. Podczas badania okolice eseicy zawsze mam twarda lekarz uważa że są to gazy i to powoduje te bóle i nic mi nie przepisują. Nie wiem czy wybrać się do Polski na następne badania. Ostatni taki wypad kosztował mnie ponad 2 tysiące. Bardzo proszę o radę. Mam 29 lat, bezdzietna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×