Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak oksyfilny apokrynowego gruczołu piersiowego


Gość Gabriela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gabriela

Witam, w pażdzierniku poszłam na rutynową mammografię. Okazało się że mam guza węzła pachowego. Guz zostal usunięty- wynik w normie, natomiast dalej zle sie czułam i udałam się na kontrolę. Jak się okazało był jeszcze jeden guz- wycięli i właśnie odebrałam wyniki które nie są dobre. Lekarz przekierował mnie do innego specjalisty. Nic nie rozumiem z tych wyników, wiem tylko że jest to rak i czeka mnie dalsze leczenie. Bardzo proszę o wyjaśnienie w celu przygotowania się psychicznego do dalszej drogi... Rozpoznanie patomorfologiczne: * Węzeł chłonny z przerzutem raka (EMA+, CK+). Komórki nowotworowe z obfitą kwasochłonną lekko ziarnistą cytoplazmą. Część ziarnistości jest pas dodatnia. W komórkach nowotworowych dodatni odczyn z lactoalbuminą. Obraz mikroskopowy odpowiada przerzutowi raka oksyfilnego(apokrynowego gruczołu piersiowego) Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że guz węzła chłonnego to przerzut raka gruczołu apokrynowego czyli np. wydzielającego mleko sutka. Prawdopodobnie ognisko pierwotne raka tkwi w gruczole sutkowego. Zapewne konieczna będzie amputacja gruczołu sutkowego. O tym zadecyduje specjalista po przeanalizowaniu tych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BreastActives

Niestety istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo,że specjalista się pomylił,ale takze jest tylko człowiekiem. Moim zdaniem konieczne bedziie powtórzenie badania i ty samym rozwianie wszelkich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×