Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kształt jądra po operacji wodniaka


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 5 dni temu przeszedłem operację wodniaka lewego jądra. Wodniak był spory .Operacja metodą Winkelmanna. Podczas zabiegu został założony dren na dwa dni. W chwili obecnej jest obrzęk lecz jadro (wyczuwalne palcami wewnątrz worka) jest w długości i szerokości 2 razy wieksze od rozmiarów prawego jądra poza tym ma dziwny kształt taki płaski owalny placek. wygląda gorzej niż przed operacją Moje pytanie czy to sprawa normalna i czy po okresie miesiąca jądro będzie miało normalny kształt i wielkość tak jak prawe jądro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Naturalnym i prawidłowym stanem jest asymetria w wielkości jąder. Niestety po zabiegu usunięcia wodniaka, wodniak może nawracać. Jeśli bezpośrednio po oeracji jądro było niewiele większe od prawego lub zauważył Pan istotne zmiany w wielkości w ostatnich dniach może to świadczyć o gromadzeniu się płynu w osłonkach jądra. Najlepiej udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośredni po operacji było około 2 razy większe w chwili obecnej opuchlizna z worka zeszła ale jadro lewe wewnątrz worka się nie zmniejszyło i nadal jest ok 2 razy większe od prawego , w dotyku dotyku twarde i ma dziwny kształt nie jest owalne. czy tak mi zostanie i czy to normalne przed operacją lekarz który mnie kierował mówił że kształt i rozmiar może się różnic nieznacznie o tu rzeczywistość jest inna.Na usg jak mierzył jadra gdy badając wodniaka rozmiary jąder były bardzo podobne dziś jest juz 10 doba po zabiegu :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×