Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak w mosznie


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Jestem po operacji duzej i długo trzymanej chyba od kilku lat przepukliny mosznowej. Zabieg był ponad miesiac temu i nie dawało mi spokoju to moje twarde jadro wiec zrobiłem usg i o to wynik : Poszerzenie kanału pachwinowego po stronie lewej do 1 cm. Jądra w worku mosznowym jądro prawe wielkości 4,4 x 1,6 jądro lewe 3,1 x 1,5. Najądrze prawe wielkosci 1,03x0,87 cm najadrze lewe1,1 x 0,98 cm. Jadra i najądrza prawidłowej echogenicznosci bez zmian ogniskowych. W osłonkach jądar patologicznych zbiornikow płynowych nie stwierdza sie. Po stronie lewej w worku mosznowym niejednorodna hipoechogeniczna struktóra modeujaca jądro wielkości 2,9x1,6-organizujący sie krwią?Skóra moszny niepogrubiała.Widoczne drobne i liczne zylaki powrozka nasiennego po stronie lewej. Taki jest wynik USG i moje pytanie coz to mogło sie zrobic po tym zabiegu przepukliny??I jak taka długo trzymana przepuklina mogła wpłynąc na rozwoj mojego jadra lewego pod wzgledem produkcji plemnikow i czy wogole mogła wpłynac skoro jest taka ronica w rozmiarze pomiedzy prawym a lewym i czy wnetrostwo leczone z prawej strony ok 10 roku zycia przesadza o tym ze to wiieksze jadro nie produkuje plemnikow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wnętrostwo ma znaczny wpływ na rozwój jąder a zatem na produkcję nasienia. Dodatkowo przepuklina i żylaki powrózka nasiennego powodują niesprzyjające warunki dla samych jąder. Aby zbadać jakość nasienia należy wykonać jego badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×