Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego


Gość Ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie odebrałem opis badania MR. Mam konsultację w przyszłym tyg. ale trochę się denerwuję! Proszę o wyjaśnienie opisu: Zmiany degeneracyjne krążka m/k L5/S1 i w mniejszym stopniu L3/L4 i L4/L5, pod postacia obniżenia wysokości i intensywności sygnału w obrazachT2-zaleznych. Przykrążkowe obszary trzonów kręgów L5 i S1 z cechami zwyrodnienia tłuszczowego. Na poziomie L3/L4 widoczna dyskretna *płaska* pośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka m/k z niewielkim uciskiem worka oponowego. Na poziomie L5/S1 widoczny szeroki *bulging-disc*krążka m/k z umiarkowanym uciskiem worka oponowego i korzeni rdzeniowych w obrebie otworów międzykręgowych. Brak znamiennych cech stenozy wewnątrzkanałowej. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiegow obrazie MR prawidłowe. Dodam, ze mam czeste bóle pleców i dretwienie nóg i rąk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bóle pleców i drętwienia nóg są wynikiem zmian zwyrodnieniowych krążków międzykręgowych, które powodują ucisk na korzenie nerwowe i worek oponowy. Te zmiany o największym nasileniu zwyrodnienia powinny zostać rozpatrzone pod kątem operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Ryszardzie, niech pan napisze co dalej sie z panem dzieje, jaka diagnoza lekarza itd. ja mam mniej wiecej podobny opis MR i bole. I nie wiem co z tym robic. Operacja? Aha, no i przepraszam ze to nie odpowiedz na pytanie ale pytanie an pytanie. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mam bardzo silne bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym, które powodują u mnie drętwienie palców w prawej dłoni, a także problemy z utrzymaniem się przez dłuższy czas w pozycji leżącej, stojącej, czy siedzącej. Bóle te utrzymują się od 6 do 10 tygodni. Lekarze podejrzewali u mnie dyskopatię. Trzy tygodnie temu miałam robiony rezonans magnetyczny, w wynikach jest napisane: przestrzeń międzykręgowa Th7-8 węższa, a sygnał z krążka międzykręgowego zmieniony co świadczy o zmianach degeneracyjnych. Na poziomach Th7-8, Th8-9 i Th9-10 niewielkie centralne uwypuklenia krążków międzykręgowych do światła kanału kręgowego na głębokość 0,5-1,0mm powodujące dyskretny ucisk worka oponowego. Pozdrawiam. Rdzeń piersiowy bez zmian malacyjnych, obrzękowych i niedokrwieniowych. Dodam, że mam 25 i nie pracuje fizycznie, staram się nie obciążać kręgosłupa, nie uprawiam sportów, jestem osobą szczupłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×