Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości przy lewej stronie śródbrzusza


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek

Od kilku dni odczuwam mdłości w dość dziwnym miejscu - przy lewej stronie śródbrzusza (praktycznie 1-2 cm od boku brzucha), dokładnie pomiędzy kością od miednicy czy biodra (nie wiem jak się ona nazywa) a ostatnim żebrem wolnym. Potrafi mnie mdlić nawet cały dzień. Co tam jest? Szukałem na necie, ale nic nie jest dokładnie opisane. Z opisów wynika, że może tam być żołądek, śledziona lub trzustka. Jeśli jest to śledzona to może być takie mdlenie objawem powwiększenia śledziony? Może to wskazywać na rozwój choroby nowotworowej jakiegoś narządu? A czy żebro wolne może uwadzać o jakieś narządy wewnętrzne i to mnie tak męczy? Chciałem też zaznaczyć, że gastrolog w ubiegłym roku zdiagnozował u mnie zespół jelita drażliwego na podstawie badania krwi (również w kierunku wątroby, trzustki), badania moczu, kału, oraz kolonoskopii i usg jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest? Szukałem na necie, ale nic nie jest dokładnie opisane. Z opisów wynika, że może tam być żołądek, śledziona lub trzustka. - tak, takie struktury anatomiczne tam mogą występować, a także nerka Jeśli jest to śledzona to może być takie mdlenie objawem powwiększenia śledziony - raczej ból a nie mdłości A czy żebro wolne może uwadzać o jakieś narządy wewnętrzne i to mnie tak męczy? - nie, to niemożliwe Być może właśnie są to objawy zespołu jelita drażliwego skoro przedstawione przez Panią wyniki okazały się prawidłowe (należałoby ewentualnie zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek

Panie doktorze. Nawiązując do mojego powyższego wątku - czy jeśli te mdłości pojawiają się też w czasie jedzenia lub krótko po jego zakończeniu i czuję się tak jakbym by napompowany po lewej stronie stronie i często mam temperaturę 37,0 to może to przemawiać za nowotowrem żołądka? W jakiej chorobie w trakcie jedzenia lub zaraz po jedzeniu pojawiają się bóle, uciski, mdłości w nadbrzuszu lewym? Jest to duże prawdopodobieństwo raka żołądka? Czy w przypadku raka żołądka, boli żołądek na czczo? Jak szybko po zjedzeniu czegoś zaczyna uciskać w żołądku? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego powyższego wątku - czy jeśli te mdłości pojawiają się też w czasie jedzenia lub krótko po jego zakończeniu i czuję się tak jakbym by napompowany po lewej stronie stronie i często mam temperaturę 37,0 to może to przemawiać za nowotowrem żołądka? - raczej nie, ale żeby wykluczyć chorobę nowotworową żołądka trzeba wykonać gastroskopię W jakiej chorobie w trakcie jedzenia lub zaraz po jedzeniu pojawiają się bóle, uciski, mdłości w nadbrzuszu lewym? Jest to duże prawdopodobieństwo raka żołądka? - bez badania nikt Panu na te pytania nie odpowie Czy w przypadku raka żołądka, boli żołądek na czczo? Jak szybko po zjedzeniu czegoś zaczyna uciskać w żołądku? - w przypadku raka nie ma jednoznacznych objawów, może boleć cały czas jak też i po posiłkach lub na głodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×