Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna palca u nogi


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madzia28

Kochani a mozecie napisac jakie macie tego objawy? U mojej mamy jest cos takiego ze palec u nogi jest opuchniety, zrobiło sie jakies zgrubienie i straszny ból, Chodziła od lekarza do lekarza i nikt nie moze jej dokładnie postawic diagnozy co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc, bo od wczoraj boli mnie czwarty palec u nogi. Pod spodem w okolicy palca na podeszwie czuję ból i odrętwienie. Palec jest opuchnięty. Z ledwością chodzę, boli mnie ta opuchnięta część stopy. Nie uderzyłam się w palec, jedyne co mi się przypomina, to chodziłam na boso w przymierzalni w sklepie i w drewniakach w pracy. Co mam zrobić?Do jakiego lekarza się udać?Czym smarować tego palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam mam opuchnięty mały palec u nogi. Zwykle zaczyna mnie boleć gdy zakładam buty i wychodzę na dwór. Najbardziej jest obolały na koniec dnia. Gdy zdejmuję buty ból mija. Boli mnie w każdych butach nawet najbardziej wygodnych. W ogóle obserwuję, że nawet gdy opuchlizna schodzi to nadal jest dużo większy od 4 czy 3 palca. Staje się to co raz bardziej męczące. Czy ktoś miał może taki problem jak ja? Proszę o rady jak sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem i nie bardzo wiem co sądzić o tym. Spuchł mi 4 palec u stopy, lekko zsiniał, swędzi. Myślałam że może coś mnie ugryzło. Ale minęło kilka dni, a tu historia powtarza się z dużymi palcami u nóg, puchną od spodu, są gorące i trochę swędzą. Co to może być? Moczyć je w czymś? smarować czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek *BRUXELA*

witam mam od dwoch dni mam opuchniety najmniejszy palec u prawej nogi i przy tym lekki ból lecz nie swedzi i jest problem z chodzeniem w butach bo ból dokucza ale jako tako jeszcze do zniesienia ale ta opuchlizna mnie martwi. pomozcie*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam mam problem skakałem do płytkiego basenu i w pewnym momencie chyba źle stanąłem i złamałem najmniejszy palec u nogi nie wiem czy złamałem ale tak podejrzewam ponieważ cały boli i spuchł od zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam opuchnięty duży palec u lewej stopy. Trochę mnie boli, gdy chodzę. Stosuję maści, ale mają bardzo krótkotrwałe skutki. Nie wiem, czy miałam jakiś uraz. Wiem, że pewnego dnia byłam w sndałkach i śpieszyłam się na autobus, a następnego dni rano już trochę miałam opuchnięty ten palec. Ale dopiero na po dwóch dniach opuchlizna zrobiła się większa i pojawił się ból przy chodzeniu. Co się mogło stać? Stłuczenie, wybicie, pęknięcie? Samo przejdzie czy powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy tak naprawde nikt nie potrafi odpowiedziec na wasze pytania ,mam podobny problem na poczatku spuchl mi drugi palec przy lewej stopie wygladal i wyglada jak balon ,nie moge nim nawet zginac ,chirurg stwierdzil ze ona tam nic nie wiedzi ,ze mam plaskostopie i to jest tego wynikiem ,przepisal mi wkladki ortopedyczne i na tym sie skonczyla wizyta u niego ,oczywiscie zastosowalam sie do tego, mhhh ale nie pomoglo0 ,w dodatku od 2 tygodni zauwazylam napuchniety czwarty palec przy prawej stopie ,bol jest czasami nie do wytrzymanai nawet podczas snu mam rwacy bol ,bylam ponownie u lekarza i znowu rentgen i te same procedury co poprzednio ,i nic ,nikt nie potrafi mi powiedziec co to jest i jak temu zapobiec ,tym razem przepisal mi zastrzyki doustne ,ciekawe czy pomoga ,bo nawet rywanol nie zmniejszyl opuchlizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! równiez ma podobny problem. u mnie ciągnie sie to od 2 miesiecy! Byłam u doktora dotałam antybiotyk który nic nie pomógł, przykładałam riwanol później doszedł drugi antybiotyk który pomógł na 5 dni i dolegliwości wróciły. Aktualnie mam skierowanie do chirurga nie wiem co będzie dalej. Przeglądam różne strony i widzę że tak naprawde wielu ludzi mam z tym problem jednak nigdzie nie ma opdpowiedzi co to tak naprawde jest i czym *TO* leczyć. Palec jest napchnięty, świecący boli przy zginaniu kilka nocy nieprzespanych bo boli jakby był przecięty a nie jest. jeśli uda mi sie wyleczyć napiszę czym i co TO! jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie na palcu u nogi (lewa stopa, drugi od prawej) od jakiegoś tygodnia pobolewa palec, ale częściej swędzi. Jest spuchnięty, a jakby od tyłu paznokcia - jest taka... gulka. Gdy go zginam, albo w ogóle dotykam - to boli, szczególnie gdy się go otrze, chociażby lekko. Co to może być? Mogę chodzić normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mam podobnie od jakiegos czasu od 2 lat miałam takie małe gozki na 1 palcu u nogi ,a teraz zima dzis mam juz na 4 i swedza zawsze wieczorem niekiedy sa czerwone nie kiedy az fioletowe. Dodam ze zawsze mam zimne nogi.do jakiego lekarza mam sie udac ?? i co to moze byc ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bolesne twarde czerwone opuchnięte paluchy u stóp od strony podeszwowej.trzy dni wczesniej byłam na basenie dzis zaczynaja sie pojawiac zmiany na drugiej stopie.kwas moczowy w normie.Lekarz nie wie co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście może, że to jest zanokcica? Ja właśnie też mam podobne objawy i przeszukując internet natrafiłam na tą chorobę. Moje objawy najbardziej pasują do zanokcicy. Jeśli chcecie się bliżej zapoznać z nią, to wystarczy nawet na wikipedię wejść i poczytać. Polecane jest moczenie nóg w wodzie z szarym mydłem... Jeśli to nie pomoże, to można poszukać jakiś leków, czy iść do lekarza, bo to może być spowodowane wrośnięciem paznokcia, a wtedy potrzebny jest już zabieg. Poza tym to on może przepisać jakieś leki. A jeśli to nie to, to sama nie wiem. Ja jeszcze nie sprawdziłam skuteczności szarego mydła, ale ludzie mówią, że działa... W każdym razie spróbować nie zaszkodzi, a może nawet pomoże. No i pamiętajcie o obcinaniu paznokci *na prosto*. Sama obcinałam inaczej, bo kiedy byłam mała, mama obcinała mi *okrągło* i już się przyzwyczaiłam. Ale od tej pory będę obcinała tak, jak powinno się obcinać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×