Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak wydruku USG jęder


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem prywatnie u Urologa celem zbadania jąder - tak dla samokontroli. Najpierw było badanie dotykowe, które nic nie wykazało, następnie lekarz wykonał mi USG, które potwierdziło, iż nic niepokojącego się nie dzieje. Nie otrzymałem jednak żadnego wydruku / zdjęcia z badania USG - czy to normalne, czy raczej powinienem coś dostać? Nie otrzymałem również żadnych innych wyników badania w formie pisemnej. Co o tym sądzić? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nie ma obowiązku takiego wydruku przedstawiać (zresztą bardzo rzadko się tak robi, głównie wtedy, gdy jest widoczna jakaś patologia). Zapewne wynik w formie pisemnej USG został w Pana kartotece. Jesli na nim Panu zależy proszę ponownie udać się do urologa i poprosić o wydanie takiego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wszystko jest OK z jądrami i nie ma czym sobie głowy zawracać? trzeba było powiedzieć lekarzowi, że chcesz wydruk... z resztą po co Ci to? jak kobiety w ciąży sobie swoje dzieci z USG oprawiają w ramki to Ty byś sobie jądra wkleił do albumu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Arku, do albumu nie chciałem wklejać, ale wynik / opis by się przydał jeśli miałbym iść jeszcze kiedyś do lekarza w innej przychodni, wówczas miałbym zdjęcie / wydruk dla porównania ewentualnych zmian co niejako by ułatwiło lekarzowi zobrazowanie przebiegu (ewentualnej) choroby... zupełnie zapomniałem poprosić o to lekarza, ale to z radości i ulgi jaką poczułem, że nic mi nie dolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×